נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 טיפים למחזור משכנתא נכון

השקעה פיננסית

החלטתם למחזר את המשכנתא שלכם? ישנם כמה דברים שפשוט חובה לשים לב אליהם, שלא תצאו מופסדים.

 

מחזור משכנתא

לפני שניגש לכל הטיפים הכי חשובים למחזור משכנתא, נפרט בקצרה מה הוא בכלל מחזור משכנתא ומתי אפשרי. כמובן שהאפשרות הזאת משתנה בין בנק לאחר או בין כל גוף לווה, אך בגדול מדובר בשינוי של תנאי המשכנתא הקיימים, מעין זריקת המשכנתא למחזור וקבלת משכנתא חדשה עם תנאים ומאפיינים שונים על אותו הנכס עם אותו הלווה.

 

1.     לא חוזרים על טעויות

אתם כבר יודעים מה זה לשלם על משכנתא כי עשיתם את זה כבר כמה שנים לפני שניגשתם למחזר אותה וסביר כי משהו בהכנסות שלכם השתנה, אך בכל מקרה, בטוח ישנם דברים שהפריעו לכם במשכנתא הקודמת שלכם. שימו לב לשנות אותם ולנסות לא להתפשר על דברים שבמהלך תשלום המשכנתא הנוכחית התבאסתם שקיימים בחוזה שלכם.

 

2.     קיצור תקופת התשלום

אם אתם כבר ניגשים למחזור המשכנתא שלכם מנסיבות טובות, לדוגמא באם ההכנסה שלכם השתנתה משמעותית, כדאי לכם מאוד לשקול לשנות את סכום ההחזר החודשי ובמקביל גם לקצר את תקופת החזר ההלוואה שנותרה לכם. זאת מאפשר לכם לשלם פחות ריבית אשר מתווספת על כל חודש שההלוואה לא שולמה במלואה. שימו לב לעמלות פירעון מוקדם ולתנאי הבנק שלכם.

 

3.     לא בטוח שזה כדאי

אולי לא תרצו לשמוע את זה, אבל לא בטוח שהדבר הנכון לעשות הוא למחזר את המשכנתא שלכם ולשנות את התנאים בה.  מחזור משכנתא גורר עמלות אשר יכולות להיות מאוד גבוהות ולא כדאיות, כך שבעצם מומלץ מאוד להבין מה יגרור המחזור הספציפי שלכם ואולי זה לא באמת הדבר הנכון לעשות עם המשכנתא שלכם, למרות שאתם יכולים לשלם יותר או לא כל כך מרוצים ממנה.

 

4.     מתייעצים עם איש מקצוע

אמנם זה הטיפ הכי מובן מאליו אך בפועל לא הרבה אנשים בוחרים להשתמש בו כאשר מבצעים מחזור משכנתא ומתייעצים כבר עם הגוף אשר מלווה להם את הכסף ומן הסתם, בעל אינטרסים אישיים. על כן, כדאי מאוד לפנות לאיש מקצוע חיצוני אשר יבחן את מה שכבר היה לכם לטובת הבנה מה נכון וכדאי לעשות בעתיד, באופן הזה תגיעו יותר מוכנים למחזור המשכנתא ולא יוציאו אתכם מופסדים שוב או בהתאם למצב החדש הכלכלי שלכם.

מחזור משכנתא אמור לשפר את האיכות והאפקטיביות של השירות שאתם מקבלים כך שתקבלו משכנתא שיותר מותאמת אליכם, בייחוד אם המצב הכלכלי שלכם השתנה מאז שלקחתם אותה. התייעצות עם איש מקצוע תסייע לכם להבין מה כדאי לעשות ואולי אפילו תגיעו למסקנה כי בגלל העמלות, לא באמת כדאי לכם למחזר את המשכנתא שלכם, אלא להישאר עם זאת שקיימת גם אם היא לא בדיוק תואמת אתכם כיום.

 

בית ומטבעה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
הכסף שלכם שווה הרבה יותר

שמעתם על תיקון 190 לפקודת מס הכנסה? ידעתם שבזכותו תוכלו להרוויח יותר וליהנות מהטבות שונות? ריכזנו עבורכם את כל