נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

להשקיע בישראל זה נחמד, אבל להשקיע בחו"ל זה וואו!

נכס להשקעה

אחרי עליית המחירים בתחום הנדל"ן בארץ יצאנו לבדוק על ההבדלים בין השקעה בנדל"ן בארץ לבין השקעות נדל"ן בחול. מה הם המכשולים, באיזה צד ראינו הבדל של כמעט 50% ברכישת דירה, בכמה עלו מחירי הנדלן בישראל מ – 2008 ואיך זה משפיע עלינו כיום כמשקיעים.

 

ארץ זבת חלב ודבש או שמא רילוקיישן?

לפני שנבחר השקעות נדל"ן בחול, החלטנו לבדוק את עולם הנדלן בארץ שלנו. אנחנו יודעים שבתור זוגות צעירים קשה מאוד לקנות כאן דירה, אך אם אתם משנה את תמונת הזוג הצעיר בתמונת יזם צעיר האם זה מקנה לך זכויות מסוימות?

לפי נתוני הOECD ב10 השנים שחלפו בין 2008-2018 ישראל מובילה במקום הראשון בעולם במחירי הדיור, עליה של 123%. למרות ש"המקום הראשון" נשמע חיובי, במקרה של נדלן והשקעות נדלן ישראל תופסת את המקום האחרון.

המחירים גבוהים, יזמים שממעטים להכנס לפרויקטים, קיפאון בתחום הנדל"ן בפן היזמי, בפן המשפחתי, לכם יש כבר דירה בישראל?

מנגד, במדינות אחרות בעולם אנו רואים ירידה משמעותית בעולם הנדלן, ניתן לראות זאת ביוון, צפון אנגליה, מדינות נבחרות בארה"ב, ספרד, איטליה, אירלנד ומדינות נוספות. בעקבות ירידת המחירים המשמעותית בתחום הנדלן שרובה מושפעת מהמשברי הכלכלי האירופי והעולמי ב2008-2010 ניתן לראות נהירה של משקיעים מכל רחבי העולם.

לצורך העניין כיום במלאגה, ספרד עלו מחירי הדירות ב7% ברבעון אחד והמדינה נהנית מביקוש אין סופי של משקיעים מרחבי העולם, לצורך העניין בספרד כ51% מהבניה החדשה הם ממשקיעי חוץ. מדובר ביותר מחצי מדינה ואל לנו לשכוח שהמצב רק במגמה של עליה.

נכס

 

יתרונותיהם של השקעות נדל"ן בחול

השקעות נדל"ן בחול יכולות להיות ממירות ועם תשואות גבוהות הרבה יותר מאשר השקעה בארץ, החלטנו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן ולציין את היתרונות המרכזיים.

היתרון הראשון הוא המחיר, המחיר הוא זול משמעותית לעומת הארץ. במחיר של דירת 2 חדרים בפריפריה, תוכלו לצאת עם 2 דירות באיזורים מרכזיים או לחילופין דירה גדולה ועודף.

היכולת לקחת סכום כסף מסוים ולחלק אותו למספר נכסים ולא לנכס אחד בארץ נותן לכם את האפשרות להניב יותר מהכסף שלכם ולהגיע לתשואות שלא חלמתם עליהם.

יתרון נוסף בהשקעות נדלן בחול הם אפיקי ההשקעה, בחו"ל אתם לא מוגבלים לאיזור קטן שבו כולם מכירים את כולם, תוכלו להשקיע בכל מדינה שתחפצו מה שיפתח לכם עשרות אפשרויות – פרויקטים לטווח קצר, פרויקטים לטווח ארוך, קבוצות רכישה, נכס קיים ובועט או בניית נכס על קרקע שלכם.

כמו כן, גם מבחינת מיסוי, כיום יש מספר מדינות כדוגמת יוון, אנגליה ורבות נוספות אשר חתומות עם ישראל על הסכם מס אשר מגן על המשקיע הישראלי ממיסוי כפול ומעניק שלל הטבות נוספות במדינת ההשקעה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
הכסף שלכם שווה הרבה יותר

שמעתם על תיקון 190 לפקודת מס הכנסה? ידעתם שבזכותו תוכלו להרוויח יותר וליהנות מהטבות שונות? ריכזנו עבורכם את כל