נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

האם שווה לקחת יועץ משכנתאות?

אין ספק שאם מעוניינים לקחת הלוואות ארוכות טווח בתנאים נוחים וטובים, כמעט אלמנטרי וחובה להתייעץ עם יועץ משכנתאות. יועצי משכנתאות יידעו כיצד לכוון אתכם באופן הראוי ביותר, כך שתוכלו לקחת משכנתא בתנאים שלא יגרמו לכם לחפש דרכים לסגור את החודש.

חלומם של כולנו הוא קורת גג מעל הראש. בין אם אנחנו גרים בשכירות או משלמים החזרים חודשיים על משכנתא, אנחנו משקיעים הרבה זמן מחשבה ואנרגיה בכל מה שקשור לנושא של מגורים ראויים. לא פעם, אנשים מוכנים אפילו לגור בדירות סטודיו של 30 מ"ר, העיקר שאכן תהיה להם קורת גג מעל ראשם. לאו דווקא מנגד, ישנם גם האנשים שאינם מוכנים להתפשר ורוכשים דירות. עבור אותם אנשים שמעוניינים לרכוש דירה או לבנות דירה, בדרך כלל מומלץ להסתייע בשירותי חברת ייעוץ משכנתאות. חברה לייעוץ משכנתאות כוללת יועצי משכנתא מנוסים, וכאלו שבקיאים ברזי המערכות הפיננסיות בארצנו ובעולם. כידוע, כל מיני תהליכים כלכליים שמתרחשים בחו"ל, עשויים להשפיע על ריבית שתלויה למדד, על ריביות פריים, ריביות צמודות מט"ח ועוד. אם המונחים הללו זרים לכם, ייעוץ משכנתאות עשוי לעשות עבורכם סדר בפני הדברים בעיקר אם זאת משכנתא ראשונה או שנייה ואתם צריכים מיחזור משכנתא או דברים דומים.

 

לקיחת משכנתא, ייעוץ משכנתאות והחזרים חודשיים

אין ספק כי עבור אנשים שאינם בקיאים בנושאים כלכליים חובקי עולם, לקיחת משכנתא עשויה להיות תהליך מאוד מורכב ובירוקרטי. יש לזכור כי נוסף על ההחזרים החודשיים אותם תצטרכו לשלם לאחר שתיקחו משכנתא, תצטרכו גם לרכוש ביטוחים שונים, כמו למשל ביטוח משכנתא וגם ביטוח חיים.

לרוב, תהליך של לקיחת הלוואות ארוכות טווח ומשכנתאות – עשוי להיות מאוד בירוקרטי ומורכב. נכון לשנת 2019, רוב רובם המוחלט של הזוגות הצעירים בארץ יצטרך לשבת לפגישת ייעוץ גם יועצי משכנתאות. במילים אחרות, למעלה משני שליש מהאוכלוסייה יצטרכו לקחת משכנתא בכדי לקנות דירה, בין אם הם מעוניינים לגור בפריפריה או במרכז.

 

סיוע של המדינה בלקיחת משכנתא, צריך יועץ משכנתא?

כדאי בשלב זה להזכיר גם שהמדינה מעודדת התיישבות ומגורים באזורי הנגב והדרום. על כן, זוגות צעירים, זוגות מאורסים וגם רווקים מעל גיל 35 – יכולים לבדוק לגבי סיוע מהמדינה ללקיחת משכנתא עבור קניית בית באזור הנגב ובאזורים אחרים בארץ. אז למה בעצם לשלם על יועץ משכנתא מומלץ? מאוד פשוט, לאחר שתשלמו לשירותי ייעוץ משכנתאות, אתם תיחשפו למסלולי משכנתא שלא יצא לכם אפילו לשמוע עליהם לפני אותה פגישה, ובמקרים מסוימים יועץ משכנתאות עשוי לחסוך עבורכם המון כסף בטווח הארוך.

ישנם מקרים בהם אנשים נלהבים וחותמים על מסלול המשכנתא הראשון שהם נתקים בו, וזאת עשויה להסתבר כטעות גורלית. אל תתפתו לחתום על מסלולי משכנתא עם ריבית מאוד נמוכה, היות והריבית גם עשויה להשתנות, וסביר להניח שהיא תשנה במהלך השנים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
הכסף שלכם שווה הרבה יותר

שמעתם על תיקון 190 לפקודת מס הכנסה? ידעתם שבזכותו תוכלו להרוויח יותר וליהנות מהטבות שונות? ריכזנו עבורכם את כל