תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים

האם יש החזר מס רטרואקטיבי?

ישראלים רבים זכאים להחזרי מס, ממגוון רחב של סיבות, וכלל אינם מודעים לכך.

מיליארדי שקלים בדמות החזרי מס נמצאים בקופת המדינה, ורק מחכים שדורשיהם יאספו אותם.

השאלה שנשאלת היא, איך תוכלו לדעת האם גם אתם זכאים להחזרי מס? ומה קורה אם אתם מגלים על זכאותכם רק באיחור, האם תוכלו לקבל החזרי מס רטרואקטיבית?

 

החזר מס – ככה זה עובד

קבלו נתון מדהים – מעל מחצית מהישראלים שעובדים כשכירים זכאים להחזרי מס. מדובר במאות אלפי אנשים שיכולים לקבל חזרה מהמדינה כסף שהם שילמו שלא לצורך, ורובם הגדול אפילו לא מודעים לכך.

במידה ועובד שכיר גילה כי הוא זכאי להחזר מס, עליו להגיש בקשה לרשויות המס – שכן ההחזר לרוב לא מתקבל בצורה אוטומטית. את הבקשה ניתן להגיש עד 6 שנים אחורה (כלומר, ניתן לקבל החזרי מס באופן רטרואקטיבי, אך רק על 6 השנים האחרונות).

הסכום הממוצע שמתקבל בהחזרי מס הוא כ- 8,000 ₪, אך כמובן שהוא משתנה כתלות במשכורת שלכם, מספר השנים בהן עבדתם וגובה המס ששילמתם בעבר. לאחר שבקשתכם לקבל החזרי מס התקבלה, ההחזר יגיע אל חשבון הבנק שלכם.

 

באילו מקרים ייתכן שמגיע לכם החזרי מס?

  1. סטודנטים לתואר ראשון או שני, שעובדים כשכירים תוך כדי לימודיהם.
  2. שכירים שפוטרו מעבודתם, שזכאים לפיצויים, שנמצאים בין עבודות, שעובדים בחו"ל, שהיה שינוי במשכורתם, גמלאים ועוד.
  3. שכירים שיש להם בעיה רפואית כלשהי, מחלה קשה, חולי סרטן, בעלי עיוורון או נכות, בעלי קרוב משפחה מדרגה ראשונה שהפך לסיעודי, נכי צה"ל ועוד.
  4. שכירים שהם הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, הורים לילדים בעלי לקויות למידה, הורים שמשלמים מזונות, גרושים, משפחה חד הורית ועוד.
  5. שכירים שהם גם חיילים משוחררים, בני גיל הזהב, סוחרים בשוק ההון, בעלי משכנתא, יצאו לשנת שבתון, עולים חדשים, שוהים בחו"ל ועוד.

 

כיצד תוכלו לבדוק האם גם אתם זכאים להחזרים אלו?

ניתן להיווכח שישראלים רבים עונים על לפחות אחת מן ההגדרות שעשויות להביא להם זכאות להחזרי מס. את הבדיקה שתקבע האם גם אתם חלק מאותם ישראלים, תוכלו לבצע דרך אתר הגנה.

באתר תוכלו למצוא מחשבון זכאות, בו יש למלא מספר פרטים אישיים שלכם (שם מלא, מספר טלפון, האם אתם גרושים ומשלמים מזונות, האם אתם מתגוררים ביישוב בעל הטבות מס ועוד), וכן פרטים לגבי סכום המשכורת הממוצעת החודשית שלכם ושל בן או בת הזוג שלכם.

מילוי הפרטים עורכים מספר דקות – זהו תהליך פשוט ומהיר, שלא דורש כל התחייבות או עלות, שבסופו תוכלו לבדוק האם גם אתם זכאים להחזרי מס מהמדינה. באתר תוכלו למצוא גם את כל המקרים בהם מתקבלים החזרים שכאלו, ואת הדרכים המומלצות להגיש את הבקשה בכל אחד מהמקרים.

 

כסף ומחשבון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram