נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

פוטון

ספה גדולה

ריהוט רחוב נכנס יותר ויותר לאופנה לאחרונה, וניתן לראות אותו, וכמובן- ליהנות ממנו, כמעט בכל מקום. החל בבתי מגורים, דרך פאבים ומסעדות וכלה במוסדות לימוד, נראה שכולם אוהבים את הקונספט הכייפי, הפשוט והייחודי שריהוט הרחוב מביא עימו. לרהיטי רחוב לעתים נדרשים מוצרים משלימים, ע"מ להפוך אותם לנוחים לאירוח, ישיבה, או רביצה ממושכת. אחד מהאלמנטים הנפוצים המשתלבים היטב עם ריהוט הרחוב, הלוא הוא מזרן הפוטון.

כמה מילים על הפוטון

ברמה הכי בסיסית, אנו משתמשים בביטוי "מזרני פוטון" על מנת לתאר מזרנים שטוחים, עשויים בד קנבס עבה יחסית, וממולאים בצמר, כותנה, ספוגים, או חומר סינטטי אחר. תשלובת החומרים הממלאים את הפוטון תשפיע על מידת הקשיחות שלו, ותאפשר ליצרן להתאים אותו לייעודו באופן הטוב ביותר. שילוב של ספוגים למשל- לוקח את ריפוד הפוטון לדרגת קושי גבוהה יותר, וזה מאפשר יותר תמיכה וגובה כשמדובר לדוגמה, בכרית ישיבה. מילוי של החומרים האחרים, כמו כותנה או צמר- יידרש כשאנו מעוניינים לתת לריפוד אופי "רך" יותר, ואפקט של שקיעה מסוימת בריפוד.
מהיכן הגיע אלינו הפוטון? ובכן, מקורו של הפוטון הוא למעשה ביפן, ושם זה השתרש בעולם המערבי. אם תשאלו ביפן- פוטון הוא שם של מיטה יפנית, המורכבת ממזרן ושמיכה המונחים על הקרקע. שמו המדויק של המזרן לבדו, במידה ותהיתם, הוא "שיקיבוטון". במערב אימצו גרסה מעט שונה של המזרן היפני המסורתי, וזו גדולה יותר, מכילה קפיצים או ספוגים לעתים, ומונחת לרוב על רהיטי מתכת או עץ.

ספה ביתית

איפה אנחנו פוגשים את הפוטון?

כפי שנאמר בפתיחת המאמר, אחד השימושים הנפוצים לפוטון הוא כמוצר משלים לריהוט רחוב. ריהוט רחוב לרוב מבוסס על עבודות עץ או מתכת, ואלו אינם המרקמים הכי נוחים לישיבה שיש בנמצא. בעת שנרצה לרכוש רהיט המיועד למנוחה, ישיבה ממושכת, קריאה, אירוח וכדומה- נעדיף כזה המרופד בצורה נוחה, ותומך באיברים בזמן ישיבה ממושכת. מהסיבה הזו, וסיבות נוספות- ניתקל במזרני פוטון פעמים רבות כחלק מריהוט הרחוב. לדוגמה פינות ישיבה, ארגזי אחסון המשמשים כמושבים, ערסלי מתכת, מיטות שיזוף ועוד.
אצל יצרנים רבים נוכל גם למצוא היום מזרני פוטון מבד דוחה מים, וזהו יתרון משמעותי כשמדובר בריהוט רחוב שלעתים מוצב בסמוך לבריכות, בגינה, וכו'.

הפוטון המערבי המוכר לנו, מקורו ביפן, והוא משמש ריפוד נפוץ המתלווה פעמים רבות לריהוט רחוב. הפוטון מגיע בווריאציות רבות, היות וליצרן יש מגוון חומרים שאותם הוא יכול לשלב בפוטון, ע"מ להגיע לרמת הדחיסות או הרכות הנדרשת. ריפוד פוטון מגיע לעתים עם בד חיצוני דוחה מים, ויתרון זה מאפשר לו לתפקד כחלק ממיטות שיזוף, פינות ישיבה, וערסלים הממוקמים בגינה או בקרבת בריכות. עם כניסתו של ריהוט הרחוב לאופנה בזמן האחרון, נראה שרבים מאיתנו זוכים להתענג על יתרונותיו של הפוטון במסעדות, בתי מגורים, מוסדות לימוד ומקומות רבים נוספים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא רהיטים
ארון מצויר
ארונות בזול לסטודנטים

יש הטוענים שתקופת הלימודים האקדמיים, בין אם מדובר במכללה או בתיכון זו אחת מבין התקופות היפות ביותר בחייו של