נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 עיצובים מקוריים לפינת האוכל בבית

שולחן פינת אוכל

עיצוב של הבית בכלל ושל אזור האכילה והמטבח בפרט, הוא חשוב מאוד וישפיע בצורה משמעותית על המתגוררים בבית והמשתמשים במתקנים השונים בו. עיצוב של פינת אוכל צריך לאפשר שימוש מיטבי בה וגם להוסיף אסתטיות ולהשתלב עם העיצוב של שאר חלקי הבית. לפניכם 4 סוגי עיצוב מקוריים שבהם תוכל להשתמש לשם עיצובה של פינת האוכל שלכם. 

 

עיצוב נכון ומקורי של פינת האוכל בבית

פינת האוכל במרבית הבתים מורכבת מאביזרים בסיסיים – שולחן פינת אוכל והכיסאות הנלווים אליו, ולעיתים גם מאלמנטים עיצוביים שונים התלויים על הקירות בסביבת פינת האוכל. בכדי לעצב את פינת האוכל שלכם בצורה נכונה, חשוב לשים לב לכל האלמנטים שבפינה ולחיבור נכון של האלמנטים האלה לעיצוב של שאר המטבח, הסלון וכלל הבית.

חשוב מאוד לשים לב לפונקציונליות של פינת האוכל שאותה מעצבים, ולכך שהיה קל להשתמש בה לאכילה ולשאר הפעילויות שאתם מתעתדים לבצע בה. ישנם מספר רב של סגנונות עיצוב, בהם ניתן להיעזר בעת העיצוב של פינת האוכל בביתכם, נפרט בקצרה על 4 מתוכם:

שולחן פינת אוכל

1 – עיצוב כפרי ומסורתי של פינת האוכל

סוג העיצוב הוותיק ביותר לפינות אוכל בבתים פרטיים הוא הסגנון הכפרי והמסורתי. סגנון זה מתאפיין ברהיטים כבדים, בדרך כלל בעלי צבעים כהים ובעלי עיטורים מרובים יחסית. סגנון זה נחשב למיושן יחסית אך הוא עבר התאמה לדגמים עכשוויים בשנים האחרונות. סגנון זה נותן תחושה ביתית וחמימה לפינות אוכל שמעוצבות לפיו.

 

2 – עיצוב מודרני ונקי של פינת האוכל

סגנון העיצוב המודרני והנקי, הוא גם הפופולארי ביותר בשנים האחרונות במדינת ישראל. בסגנון זה, הרהיטים מאופיינים בקווים חלקים ומינימליסטיים, עם עיטורים מועטים אם בכלל. בנוסף לכך מתאפיין סגנון עיצוב זה בצבעים בהירים יחסית עם נגיעות של צבע עז על גביהם. לדוגמה, שולחן לבן עם נגיעות של צבע אדום או סגול שמפוזרות עליו בנקודות מועטות בלבד.

שולחן פינת אוכל

3 – עיצוב בסגנון תעשייתי ומונוכרומטי לפינת האוכל

עיצוב בסגנון תעשייתי נהפך מקובל יותר ויותר בבתי עסק מסוגים שונים, אבל הוא גם מצא לו אחיזה בקרב חלק מבעלי הבתים הפרטיים. עיצוב זה מתאפיין בצבעי אפור או שחור ובגימורים גסים יחסית, שמעבירים תחושה של תעשייתיות חזקה כמו במפעלים. סגנון זה לא מתאים לבתים ולפינות אוכל קטנות, אלא רק לפינות אוכל גדולות יחסית בבתים גדולים.

 

4 – עיצוב אקלקטי – הטרנד החדש בתחום העיצוב לבית

בשנים האחרונות הולך ותופס תאוצה טרנד עיצוב חדש בבתים פרטיים. סגנון זה נקרא אקלקטי. הסגנון האקלקטי מאופיין בשאיבה של רעיונות מסגנונות עיצוב רבים ושונים והאחדה שלהם לכדי קו עיצובי חדש ומקורי. במקרה שבחרתם בסגנון עיצוב זה, חשוב מאוד לשים לב להתאמה של כלל האלמנטים בפינת האוכל בצורה מדויקת ככל האפשר.

שולחן פינת אוכל

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עיצוב
מרפסת מעוצבת
4 טרנדים חמים לעיצוב מרפסות

מרביתנו רוצים שתהיה לנו מרפסת יפה מעוצבת בעיצוב כובש ומעודכן. כדי להצליח להביא את המרפסת לטרנדים החמים, חשוב להכיר