נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

עד כמה חשובים לייקים באינסטגרם?

לוגו של אפליקציה

אפליקציית האינסטגרם הפכה לאחת האפליקציות החברתיות הפופולריות ברחבי העולם המאפשרת שיתוף תמונות וקבלת תגובות לאותם התמונות, כאשר הפופולרי ביניהם הוא סימון "לייק".

כיצד משפיעים הלייקים על פוסטים באינסטגרם?

עבור משתמשים פרטיים או משתמשים "משפיעים":

עבור חלק מהמשתמשים, בפרט משפיעים, הצגת כמות לייקים בפוסטים שלהם היא מדד חשוב שבאמצעותו הם יכולים לקבוע מעורבות עוקבים ויצירת עסקאות עם עסקים לפרסום מותגים.

אחרי הכל, כמות סימוני הלייק שקיבל פוסט משפיעה על האופן בו האלגוריתם מדרג אותו בעדכון ובחיפוש, מה שמשפיע אז עליהם כלכלית.

ספירת הלייקים בפוסטים באינסטגרם סיפקה זה מכבר למשתמשים באינסטגרם בסיס של הוכחה חברתית לכך שהפרופיל, המוצר או השירות המפורסם להם הם אמינים. לכן, כשמדובר בהחלטה מה לגיטימי באינסטגרם ומה לא, המשתמשים צריכים לנהוג בזהירות ולבצע את המחקר שלהם, כמו בכל מקום אחר.

 

עבור עסקים המשווקים את עסקם באינסטגרם:

הצגת כמות הלייקים משפיעה גם על עסקים קטנים וגדולים בכך שמעודדת מגבירה את המעורבות החברתית שלהם ברחבי הרשת. למעשה, אם נרחיב מעט את העניין, עסקים יכולים לראות עלייה בשיעורי הקליקים ותעבורת האינטרנט כתוצאה מעלייה בכמות הלייקים בפוסטים שלהם.

דבר זה מאפשר להם לבנות מעקב אמיתי יותר אחר השפעות הפוסטים שלהם על קהל היעד ומאחר והמשתמשים חופשיים יותר לגלות ולהתחבר למותגים מתוך תחומי העניין שלהם ולא לבסס את החלטותיהם על מדדי יהירות.

הדגש של כמות הלייקים כמדד מעודד עסקים לשים לב יותר גם למספר מדדים אחרים לקבלת תמונת מצב הוליסטית יותר של יעילות התוכן שלהם. אלה כוללים מעורבות סטוריז, צמיחה עוקבת, מדדי תשומת לב כמו הצגת וידיאו, השמע או השבתה של שמע, ושיעורי קליקים המודדים לידים ותעבורת אתרים חדשים.

 

כיצד ניתן להגדיל את כמות הלייקים?

ניתן להגדיל את כמות הלייקים באינסטגרם באמצעות קניית לייקים באינסטגרם. מהלך זה פופולרי בקרב עסקים ומשפיעים רבים ברחבי הארץ ובעולם ומשמש כקפיצת מדרגה בקידום הפעילות העסקית והחברתית של אותם עסקים ומשפיעים.

 

מה צופן העתיד ללייקים באינסטגרם?

חברת אינסטגרם יוצאת בעדכון חדש לאפליקציה ובו יתאפשר למשתמשים המעוניינים בכך להסתיר את כמות הלייקים לפוסטים שלהם ובכך למנוע הצגתם לקהל הרחב. העדכון זמין כרגע במספר מדינות המהוות בדיקה לעדכון ואינסטגרם צפויה להרחיב עדכון זה למדינות נוספות וביניהם ישראל כבר בחודשים הקרובים.

מהלך זה עתיד להשפיע על אפיקים רבים ברחבי האינסטגרם, אך מטרתה העיקרית היא להפחית את תופעת הבריונות ברחבי הרשת והנזק החברתי אשר היא יוצרת.

חשוב לציין שעדיין יהיה ניתן לסמן פוסטים ב"לייק" ושמי שיבחר להסתיר את כמות הלייקים שקיבל לפוסט עדיין יוכל לראות את הנתון הזה בעצמו אך משתמשים אחרים יראו במקום זאת כי משתמשים אהבו את הפוסט הזה ללא ציון הכמות.

מי שיבחר להשאיר את הצגת הלייקים כפי שהיא, ימשיך להציג את הנתון הזה משתמשים האחרים ועדיין יהווה מדד מסוים להצלחה ופופולריות של הפוסט.

 

עוקב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא דיגיטל