תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים

משקפי אבק – למה צריכים אותם והאם מגינים על העיניים?

משקפי אבק הם פריט שהוא בגדר חובה עבור רוכבי שטח, ומי שיצא לו לרכב בשטחים מאובקים בוודאי יודע זאת.

ישנם סוגים רבים של משקפי אבק, ובעת שאנו מחפשים לרכוש לעצמנו זוג – יש מספר דברים ששווה לשים אליהם לב.

מה חשוב לדעת לגבי משקפי אבק, והאם הם באמת שומרות על העיניים שלנו?

התחנה הראשונה שלנו הייתה מטלון אופנועים, שהציגו לנו את דגם ה- Victory המרשים. נאמר לנו שזהו הדגם הנמכר ביותר, וזאת כיוון שהוא כולל מספר אלמנטים חשובים מאוד עבור רוכבי שטח.
אז רגע, מה באמת אנחנו מחפשים במשקפי אבק?

אחיזה טובה

משקפי אבק שלא יושבות לנו טוב על הפנים – פשוט לא הולכות לעשות את העבודה, ואין זה משנה כמה מהממות הן! ולפעמים? "זה לא הן זה אנחנו", לא כל משקף מתאים לכל צורת פנים, וזו בדיוק הסיבה שחשוב למדוד ולא להזמין מהאינטרנט ציוד שכזה. אם אתם כבר מכירים את הדגם, ורוצים פשוט להזמין אחד חדש? בהחלט אין בעיה להזמין מהאינטרנט.

הגנה מפני קרינת UV

את הפרסומות של להיות "חכם בשמש" כולנו מכירים, אז בואו נדבר על זה קצת יותר לעומק. השמש משחררת קרינת UV שמגיעה אלינו בכמויות די גדולות, ועל אף שיש לה השפעות טובות, היא תגרום לנזקים במינונים גבוהים מדי. הנזק הכי מוכר הוא פשוט אדמומיות של העור, מה שאנו מכנים "להישרף בשמש", ומעבר לכך ישנם גם נזקים ל- DNA והזדקנות של העור.

מה אנחנו מנסים להגיד? קנו משקפי אבק עם הגנה ראויה מפני קרינת UV!

עדשות איכותיות

לעדשות של משקפי האבק שלנו יש שלושה תפקידים עיקריים – השלובים זה בזה. הראשון הוא כמובן – להגן עלינו מפני הרוח, האבק, ולכלוכים שונים שעלולים להיכנס לנו לעיניים. השני הוא להעביר אלינו את מראה הסביבה באופן הכי מדויק, והשלישי? הוא פשוט לא להישרט יותר מדי.
עדשות איכותיות מיוצרות בתוספת ציפוי כנגד שריטות, וזה מאפשר להן לתפקד וללוות אותנו במשך זמן רב.

מערכת אוורור

חשוב מאוד. מכיוון שמשקפי אבק מכסות חצי פנים – יש להן תפקיד חשוב מבחינת אוורור. הרבה מחום הגוף שלנו נפלט דרך הראש והפנים (נסו את זה בחורף – חימום של הראש גורם לחימום של כל הגוף!), ולכן חשוב מאוד לבחור במשקפי אבק עם מערכת אוורור ראויה!

משקף כהה

משקף שכולו כהה – מוריד לנו מאיכות הרכיבה בשעות החשוכות, ולכן הוא אינו מומלץ. משקף שהוא כהה בחלקו העליון – מעניק לנו הגנה יעילה מאור השמש, ויחד עם זאת מאפשר גם ראייה רגילה מבלי "להחשיך" אותנו כשאנו לא זקוקים לכך. מדובר בפיצ'ר שקשור בעיקר לנוחות, אבל בסופו של דבר – גם לשם כך התכנסנו כאן!

רוכב מקצועי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram