נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

דלקן אוניברסלי – עשה ואל תעשה

תמרור

הדלקן

בעולם המודרני, אחת ההוצאות הגדולות והמשמעויות ביותר של משק בית, אדם פרטי או חברה גדולה, היא עלות הדלק. דלק הוא מוצר צריכה בסיסי, שמניע את רוב מכוניות העולם, וכל נסיעה ארוכה, מחושבת בעלותו של הדלק הנצרך לנסיעה, וכנגזרת מכך מוגדרת חיוניותה של הנסיעה. במידה ומחיר הדלק הנדרש לנסיעה הוא רב, יחשוב כל אדם לפחות פעמיים קודם יציאתו לדרך.

בידוק לשם כך, חברות הדלק במדינת ישראל, יצרו עסקה הנקראת "דלקן". עסקה זו, מאפשרת לבעלי מספר רב של רכבים כגון חברות היי-טק, לסכם מראש עם חברת הדלק על סכום מסוים שיועבר לחברת הדלק, וכתוצאה מכך, יוכלו כל רכבי החברה לתדלק ללא הגבלה, או בכמות גדולה מאוד, בכל תחנות הדלק של חברת הדלק מולה נסגר הסכם הדלקן.

 

הדלקן האוניברסלי

בשנים האחרונות, בעקבות חשיבה מחודשת שערך משרד האנרגיה, קודמה רפורמה חדשה בתחום הדלקנים הנקראת "דלקן אוניברסלי". דלקן זה, מאפשר לבעליו לתדלק בכל תחנות הדלק בארץ, ללא סינון לחברת דלק מסוימת.

ישנם יתרונות רבים להסכם תדלוק זה, ובניהם יצירת תחרותיות בין חברות הדלק השונות, פריסה גיאוגרפית של תחנות התדלוק עבור רכבי החברה, ויצירת חשבוניות מרוכזות עם פילוח נתונים מדויק על הרגלי הצריכה של רכבי החברה.

ננסה כעת  להציג בפניכם רשימת "עשה ולא תעשה" ייחודית לדלקן האוניברסלי.

 

עשה ואל תעשה

דלקן אוניברסלי בחו"ל

שיטת הדלקן האוניברסלי קימת רק בארץ, ואין אפשרות להשיג הסכם תדלוק כזה עבור רכבים בחו"ל. לכן, אם אתם בעלים של חברה עם כלי רכב רבים בחו"ל, אל תנסו לחפש הסכם כזה.

 

התאמה לרכב פרטי

ניתן להתאים את הדלקן גם עבור רכבים פרטיים, ולא רק עבור ציי רכב בבעלותן של חברות. אך עוד קודם ההמלצה, בדקו כי הסכם התדלוק אכן משתלם ביחס לכמות הנסיעות החודשית ומספר כלי הרכב שבידי הבעלים.

 

מאיפה להתקין?

אין להתקין את התקן התדלוק האוניברסלי, על ידי חברה או מוסך לא מורשה. קודם ההתקנה, יש לוודא כי בבעלות המתקין תו תקן ייעודי ורישיון ממשלתי לביצוע התקנת הדלקן האוניברסלי.

 

מותר לתדלק בכל מקום?

ניתן לתדלק בכל מקום בו קיימות פיות לתדלוק אוניברסלי, וקיים הסכם בין החברה או האדם הפרטי אליהם שייך הרכב, ובין חברת דלק.

 

האם אפשר להתקין תוספות?

אכן, ישנן מספר תוספות ייעודיות לדלקן האוניברסלי. המרכזית היא, התקן "מד אוץ", התקן שבאמצעותו ניתן להשיג מנעד רחב של נתונים על הרגלי הצריכה, החיסכון והשימוש בדלק בכלל רכבי החברה. התקנת התקן זה מותנית בתוספת במחיר, אך היא מומלצת מאוד עבור חברות גדולות.

 

לסיכום

ישנם מספר המלצות וסייגים לשימוש בהתקן החדש, הדלקן האוניברסלי. על מנת להשתמש בהתקן בצורה הנכונה, קראו היטב את ההוראות שלמעלה, ובקישור הבא https://www.dalkan.net.

 

כלי רכב בתדלוק

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא רכב
3 סיבות לשכור רכב
3 סיבות לשכור רכב

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בתחום השכרת הרכב. שכן, נהגים רבים ברחבי הארץ והעולם בוחרים להשתמש בתדירות גבוהה ברכבי

טרקטורון
איך בוחרים קסדת כביש?

המרכיב הבטיחותי חייב להיות השיקול המרכזי בעת בחירת קסדה. על פי הנתונים, קסדות מצילות חיים ומונעות נזק מוחי. לכן