נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 סיבות בגללן ניתן להוציא פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה

כולנו מכירים את חובת התשלום החודשית למס הכנסה, אך לא רבים מודעים לכך שקיימות מספר סיבות שבגינן ניתן להוציא פטור ממס הכנסה, ולמעשה, לחסוך סכומים נכבדים. אז מהן הסיבות הללו? מוזמנים לקרוא ולגלות

 

פטור ממס הכנסה? יש דבר כזה!

את חובת התשלום החודשית למס הכנסה כולנו מכירים, אך למעשה, כאן מסתיימת ההיכרות של מרביתנו עם מס הכנסה ושאלות כמו כיצד ניתן להוזיל את תשלום מס הכנסה וכיצד נקבעת חובת התשלום של כל אחד מאיתנו, נשארות ללא מענה. בהתייחס לשאלה הראשונה,  בטח תשמחו לגלות כי לא רק שניתן להוזיל את התשלום למס הכנסה, אלא אף להוציא פטור מלא.

 

סיבות בגללן ניתן להוציא פטור ממס הכנסה

ככלל, פטור ממס הכנסה מגיע על פי חוק לאדם שנקבעו לו שיעורי נכות בסך העולה על 90% ולמשך פרק זמן העולה על חצי שנה. בין הסיבות הרפואיות העיקריות בגינן ניתן להוציא פטור ממס הכנסה, נמצאות:

  1. עיוורים ולקויי ראייה המחזיקים בתעודת עיוור / לקוי ראייה.
  2. חולים / מחלימים ממחלת הסרטן.
  3. מחלת לב.
  4. מחלת כליות.
  5. מחלת פרקינסון.

 

החזר מס הכנסה באופן רטרואקטיבי

הסיבות הרפואיות המוזכרות לעיל, הן רק חלק ממגוון הסיבות הרפואיות שבגינן ניתן להוציא פטור ממס הכנסה ולא אחת, אנשים הסובלים ממחלות אלו מגלים לאחר מספר שנים כי היו יכולים להוציא פטור מתשלום מס הכנסה. האם ניתן במקרים אלו לדרוש את הכספים ששילמנו למס הכנסה באופן רטרואקטיבי? התשובה לשאלה זו היא בהחלט כן וזאת עד לתקופה של 7 שנים רטרואקטיבית. יחד עם זאת, בהחלט לא מומלץ להגיע לדקה ה – 90, אלא לבדוק את זכאותכם מבעוד מועד.

 

כיצד ניתן להוציא פטור ממס הכנסה?

כאמור, קבלת פטור ממס הכנסה מותנית בקביעת אחוזי נכות רפואית, אשר נקבעים במסגרת הוועדות הרפואיות של מס הכנסה. על מנת להתכונן היטב לוועדות אלו, הן מבחינת השאלות שיישאלו והן מבחינת המסמכים הרלוונטיים שמומלץ לגשת איתם, כדאי להתייעץ עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום, אשר תדריך ותכוון אתכם כראוי.

 

לסיכום

בין המקרים הנפוצים ביותר בגינם ניתן להוציא פטור ממס הכנסה, נמצאים מקרים בהם לאדם נקבעה נכות רפואית בשיעור של 90% לפחות ולתקופה העולה על חצי שנה וכן מצבים רפואיים מסוימים, דוגמת עיוורון, מחלת הסרטן, מחלת לב, מחלת כליות ועוד. על מנת לוודא את זכויותיכם, מומלץ לפנות בהקדם לחברה מקצועית ומנוסה בתחום הזכויות הרפואיות.

פטור ממס הכנסה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מיסים
מס פדרלי בארה"ב
מהו מס פדרלי בארה"ב?

נושא המיסוי מאגד תחתיו מגוון מושגים, סעיפים ותתי סעיפים ואם לא די בכך, חלקם אף משתנים בין המדינות השונות