נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ריבית דריבית – מה זה אומר?

רבית דרבית

עולם המשכנתאות עשוי להיות מאיים עבור אנשים רבים. ההחלטה לקחת משכנתא היא ללא ספק צעד משמעותי ונחשב לרגע מכונן בחיי רבים, אך לעיתים אנו נכנסים אליו בחיל ורעדה, ובעיקר בחוסר ידע. מושגים רבים, דוגמת ריבית דריבית, הם מושגים שחשוב להכיר בדרך להתמצאות בנושא המשכנתא. במאמר זה נתמקד במשמעות המושג ריבית דריבית.

 

מהי ריבית?

לא רבותיי, לא מדובר בשם של ילדה בשנות החמישים וגם לא ריבה מיוחדת. הריבית היא הסכום אותו אנו משלמים על עצם היותנו לווים של הלוואה מסוימת. את ההלוואה אנו מחזירים באחוזים שונים, שהם בעצם מהווים את הריבית. לכל מסלול משכנתא יש הריבית שלו, והיא מהווה מרכיב עיקרי בהליך חישוב המשכנתא הנכונה עבורכם. אם אתם מעוניינים במידע מקיף ומעמיק בנושא, היכנסו לאתר וידר משכנתאות.

 

ריבית דריבית- בתה הבכורה של הריבית

למי שלא בקיא בשפה הארמית, ריבית דריבית היא בעצם הריבית של הריבית. המשמעות היא שמדובר בריבית מצטברת. לצורך העניין, אם שילמנו את החודש הראשון של הקרן, היא סכום המשכנתא, ואת הריבית שלה, בחודש התשלום השני נשלם את סכום הקרן, את הריבית של הקרן, ואת הריבית של הריבית של הקרן. מבולבלים?

 

גורמים עיקריים לקביעת הריבית

בהערכה גסה, ישנם שני גורמים עיקריים שעתידים להשפיע על הריבית דריבית, היא הריבית המצטברת, לאורך ההלוואה. הגורם הראשון הוא שיעור הריבית המוסכמת בתנאי לקיחת המשכנתא. יש לזכור כי ככל שהריבית תהיה גבוהה יותר, כך גם תגדל הריבית דריבית. הגורם השני יהיה נקודת הזמן בו מחושבת הריבית. הריבית תלויה בתדירות החישוב שלה, מה שיוביל להגדלתה.

 

דוגמה לריבית מצטברת

עדיף להדגים את משמעותה של הריבית דריבית במספרים: אם חתמתם על מסלול משכנתא של סכום בגובה של 100,000 שקלים לתקופה של שלוש שנים, והריבית היא 6 אחוזים, מכך שבסוף השנה הראשונה תהיו חייבים לבנק, הודות לריבית של 6,000 שקלים המתווספת לקרן, 106,000 שקלים.

בשנה השנייה לתשלום ההלוואה שלקחתם, הריבית תיגזר מסכום של 106,000 שקלים, והיא תגדל ל6,360, וכך הלאה. בתום תקופת התשלום תשלמו כמעט 20,000 של ריבית דריבית, סכום משמעותי לכל הדעות.

 

משמעות הריבית דריבית

מחקר מפורסם שבוצע בסין על ידי חוקר אמריקאי שאף לבחון את הקשר בין ידע פיננסי וחיסכון לפנסיה, הוצגה שאלה מתמטית בנושא ריבית דריבית, בהקשר של ריבית מצטברת למשך תקופה של 30 שנה. יותר משני שליש מהאנשים שנשאלו לא הצליחו לענות את התשובה הנכונה. תוצאתו הסופית של המחקר מצאה שהבנה בסיסית של המושג ריבית דריבית הביאה לעלייה של עד 40% בהגדלת החיסכון הפנסיוני.

 

ריבית דריבית יכולה לעבוד לטובתכם

כמו שהיא עשויה להכביד בהקשרי משכנתא, כך הריבית דריבית עשויה לעבוד לטובתכם בהקשרים של חיסכון פנסיוני, כפי שהוצג, וכן ברכישת אגרות חוב. ידע פיננסי בסיסי של הריבית דריבית עשוי להניב לכם חיסכון משמעותי לאורך השנים, הן בתנאי המשכנתא שלכם והן בתחומים אחרים.

רבית דרבית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא משכנתאות