נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

ההבדל בין דואר ישראל לחברת שליחויות פרטיות  

חברת שליחויות פרטית

עם ההתפתחות של כל עולם הרכישות המקוונות, הצורך בשירותי שליחויות הולך ומתגבר ברמה היומיומית. בעלי עסקים רבים מוכנים להשקיע לא מעט כספים על מנת למצוא את שירות המשלוחים אשר ייתן להם מענה איכותי ומקצועי, ויספק את כל לקהל הלקוחות באופן קבוע.

כאשר העסק שלכם נדרש לשלוח ללקוח מוצר אתם חייבים לשמור על סטנדרט שילוח גבוה מאוד ולאפשר ללקוח לקבל את המוצר כמו גריל גז כשהוא באריזתו המקורית, שלם ללא פגמים, ובמועד השילוח שנקבע מראש. בשביל לעמוד בכל התנאים הללו אתם רוצים לערוך סקר שוק מדויק ואמין, על מנת לגלות מה היא חברת השליחויות המתאימה לכם ביותר. במאמר זה אנו נדון על ההבדלים בין שירותי השליחויות של חברת דואר ישראל לבין שירותי שליחויות של חברות פרטיות, על מנת לספק לכם את כל הכלים לביצוע החלטה נכונה לעסק שלכם.

 

שירותי שליחויות בחברת דואר ישראל

חברת דואר ישראל הייתה במשך שנים רבות הספק העיקרי של שירותי משלוחים בארץ. מתוקף כך, לחברה יש מגוון רחב מאוד של שירותים אשר מאפשרים לכם לבצע שליחויות לכל מקום שתחפצו בארץ בנוחות יחסית.

כיום שירותי חברת דואר ישראל מציעים ללקוחות עסקיים ופרטיים כאחד, שירות משלוחים עד הבית בפריסה ארצית. לדואר ישראל יש מרכז לוגיסטי חדיש באזור מודיעין, אשר פועל מסביב לשעון על מנת למיין את החבילות הנשלחות ובתוך פרק זמן של 24 שעות להעבירן ללקוחות ולמיקומים הנדרשים. לחברה צוות שליחים בתפוצה ארצית אשר מגיעים לכל ישוב ברחבי הארץ בכל אחד מימות השבוע. 

לצד שירותי השליחות הפנים ארציים, לחברת דואר ישראל יש באמתחתה שירותי משלוח בין לאומיים. שירותים אלו נקראים שירותי EMS. כחלק מסל השירותים אתם יכולים לשלוח לכל קצוות תבל את הסחורות שלכם או מכתבים וחבילות אישיות תוך פרק זמן של מספר ימי עסקים ספורים.

 

שירותי שליחויות בחברות פרטיות

ככל ועולם השילוח צובר תאוצה והדרישות של לקוחות ואנשים פרטיים להעברות של מסמכים פיזיים וחבילות שונות עולות, כך גם ההיצע התחרותי בשוק עולה. במדינת ישראל כיום פועלות כל חברות השילוח הגדולות ביותר בעולם והן מציעות תחרות הוגנת לשירותים של דואר ישראל. DHL, UPS, Fedex, Unicargo ועוד חברות קטנות נוספות מאפשרות לכם לבחור היצע שירותים רחב מאוד אשר מתאים גם לאנשי עסקים, לחברות ואפילו ללקוחות פרטיים.

חברת שליחויות

מבחינת החברות הפרטיות יש משמעות רבה לאיכות השירות שהן מספקות ללקוחות, כי רק כך הן יכולות למצב את עצמן כחברות שילוח מקצועיות ואיכותיות. לכן, המרוויחים הגדולים מהתחרות הרווחת בשוק הם אתם, הלקוחות הפוטנציאליים. כיום ניתן לקבל שירותי מעקב משלוחים דיגיטליים לכל משלוח שאתם מוציאים דרך חברות השילוח. בעזרת אפליקציות מתוחכמות, הודעות SMS ואפילו שיחות טלפון עם צוות חברת השילוח.

באופן כללי השירותים הבסיסיים של שליחויות קיימים גם אצל חברת שליחויות פרטית. אולם, כאשר אתם לקוחות משלמים של חברות פרטיות אתם יכולים לבחור בטיסות ספציפיות לשילוח, להגדיר אישור מסירה אלקטרוני ולבקש להעביר מסמכים וחבילות בצורה דיסקרטית יותר. שירותים אלו מתאימים למי מכם אשר רוצה להעביר תוך ימים ספורים מברקים או חבילות, בעיקר בתחום העסקים אשר יש להם ערך רב למקום העבודה ואתם חייבים לשמור על חשאיות מקסימלית.

 

ההבדלים המרכזיים בין שתי שיטות השילוח

ברמת העיקרון עולם השילוח עובד על בסיס שתי שיטות שילוח מרכזיות. שילוח ימי- אשר מתרכז כולו דרך נתיבי סחר ימיים ומאופיין בזמני שילוח ארוכים יותר. השילוח הימי מתאים יותר להעברת סחורות בעלות משקל פיזי עצום או כמויות גדולות של סחורה. זו שיטת השילוח הנפוצה ביותר בקרב קמעונאים, והיא זול משמעותית אל מול שיטות שילוח אחרות. שיטת השילוח השנייה היא שיטת שילוח אווירי.

שילוח כבודה במטוסים הוא שילוח מהיר הרבה יותר, בו אתם יכולים תוך יום או יומיים להעביר חבילות קטנות יחסית, מכתבים ומברקים ממקום למקום. אולם, בשל עלויות ההטסה הגבוהות והצורך לשריין מקום בשטח מוגבל מאוד, שילוח במטוסים הוא שילוח יקר מאוד אשר לא מתאים למי שרוצה לשלוח כמויות גדולות של חומרים. 

 

כיצד תבחרו את חברת השילוח שלכם?

בבואכם לבחור את שירותי השילוח אתם חייבים להתייחס לצרכים שלכם כמזמיני השירות אך גם לדרישות של מקבלי החבילה. לדוגמא- אם מדובר במשלוח לצרכן אשר רכש מוצר מאתר מקוון, אתם בתור בעלי האתר חייבים לעמוד בזמני המשלוח להם התחייבתם במעמד ההזמנה. חשוב לבחור את שיטת השילוח אשר תתאים לסוג המוצרים שלכם. מוצרי יוקרה חייבים להישלח באופן עדין מאוד על ידי שליח על לבית הלקוח, ובאריזה מתאימה בכדי למנוע מהמוצר להיפגע לאורך התהליך.

כמו כן, לעלויות השילוח יש משמעות מבחינתכם כבעלי עסקים. אתם חייבים למצוא חברה אשר תספק לכם את עלויות השילוח הרווחיות ביותר למוצר שלכם. כך שעריכת סקר שוק בית כלל השירותים המוצעים יכולה לחסוך לכם לא מעט כספים לאורך הדרך. 

בכל הנוגע לעולם השילוח, אתם רוצים לערוך את המחקר המקיף ביותר אשר יספק לכם תמונת מצב מלאה על השירותים הקיימים בשוק עוד לפני שאתם בוחרים ספק ראשי לתחום השילוח. ככל שתצליחו להעמיק בסרק השוק, תוכלו לקבל הצעות מחיר אשר יהיו רווחיות יותר לטווח הארוך ויעמדו בדרישות שלכם לשירות מקצועי, אמין ומהיר.

חשוב לזכור תמיד שאתם שוכרים את שירותי חברת השליחויות לטובת הלקוחות שלכם. כך שאם אינכם מרוצים מן השירות, או שאתם מקבלים תלונות חוזרות מהלקוח, אתם אלו שתאלצו לספוג את הפגיעה בתדמית ולא חברת השילוח. במקרה כזה, מומלץ להחליף חברה ולמצוא ספק שייתן מענה נכון יותר לצרכים שלכם ושל הלקוחות שלכם.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עסקים
מקלדת ומנעול
רכישת אופיס לעסקים

חבילת אופיס 365 לעסקים היא חבילת התוכנה המבוקשת ביותר בעולם בקרב עסקים קטנים ובינוניים. נתון זה אינו מפתיע לאור

4 טיפים למנהל המתחיל

אז התחלתם בקטן ולאט – לאט התקדמתם וקודמתם הלאה עד שהפכתם למנהלים. למדתם להכיר את עבודתכם בצורה מעמיקה ויסודית

משרד ראשית
כמה עולה קבלן איטום למשרד

הזמנת קבלן איטום למשרד תצריך מכם ברוב המקרים לגייס את כל היכולות העסקיות שלכם. כמות הקבלנים כמעט בלתי נגמרת,