נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 דרכים לבישול עוף

עוף וסלט

עוף הוא אחד המאכלים הנפוצים כמעט בכל בית בישראל ובעולם. העוף הוא טעים, בריא ומזין, וקיימים עשרות מתכונים להכנה מעולה שלו. את העוף אפשר לבשל במגוון צורות, כשרובן מהירות וקלות יחסית, ולא נדרש ידע נרחב במטבח על מנת להכין מנת עוף מוצלחת וטעימה. במאמר הבא ריכזנו עבורכם 5 דרכים לבישול עוף, וכל מה שנותר לכם זה לבחור את השיטה המועדפת עליכם ולגשת למטבח. אז קדימה, בואו נתחיל. (למה כדאי לתת לילדים שלנו עוף? – מקו).

 

קניית עוף לבישול

לפני שנגיע לדבר על 5 דרכים לבישול עוף חשוב להתעכב על תהליך קניית העוף. בין אם אתם קונים עוף שלם או פרוסות חזה עוף, חשוב לקנות את מוצרי העוף שלכם באטליז איכותי.

עוף הוא חומר גלם עדין ביותר, אותו יש לשמור בתנאי קירור מאוד מסויימים עד לשיווק, וכן צריך לטפל בו בצורה שתשאיר אותו נקי וללא חיידקים. קניית עוף במקום שאינו מתמחה באחזקת בשרים ועופות, עלולה להיות מסוכנת ולא בריאה עבורכם.

מנת עוף

5 דרכים לבישול עוף

הראשונה מבין 5 דרכים לבישול עוף, היא בישול בסיר על סף רתיחה. את העוף יש לבשל שלם אחרי שקשרתם אותו כדי שלא יתפרק ויישאר בצורה המקורית שלו. לאחר הקשירה חשוב לשקול את העוף. משקל העוף יהווה מדד לכמה זמן בישול צפוי לנו. על משקל של 450 ג' נבשל במשך 20 דקות. להלן מאמר נוסף בנושא – טיפים להכנת עוף – ופירה מושלם למעבר למאמר לחצו.

את העוף מכניסים לסיר אותו ממלאים במים עד שהם מכסים את העוף כולו. את המים יש להביא לרתיחה איטית ולאחר מכן להוסיף להם ירקות ותבלינים, כך שיהוו ציר בישול לעוף. בתום הבישול יש לבדוק את רכות העוף, למשות אותו ממי הסיר והנה לכם עוף מבושל בציר תבלינים מעולה.

הדרך השניה שב-5 דרכים לבישול עוף היא טיגון. טיגון הוא שיטה מהירה וקלה ומיועדת גם למי שלא חזק במיוחד במטבח. את רצועות העוף יש לטבול בביצה ואז בפירורי לחם מתובלים, ומשם למחבת עם השמן. טעים, זריז וקל.

 

בישול ארוך של עוף

בישול ארוך הוא שיטת בישול מדהימה לעוף, שמשאירה אותו נימוח ומתובל. הכניסו את העוף עם תפוחי אדמה, ירקות, תבלינים ויין אדום לתוך סיר לבישול ארוך של כ-12 שעות, והנה לכם קדירה חמה, טעימה ומנחמת.

 

בישול עוף במיקרוגל

בישול במיקרוגל הוא מהיר וקל, אך יש להקפיד על הפיכת העוף במיקרוגל מדי כמה שניות כך שאפקט החימום יהיה יעיל לכל חלקי העוף.

 

צלייה בגריל

מבין 5 דרכים לבישול עוף, צלייה בגריל היא לדעת רבים השיטה שממנה יצא העוף הטעים ביותר. הצלייה נעשית בחום גבוה ומעניקה לעוף פריכות וטעם מעושן שאין לו תחליף. באתר https://www.bbq.co.il תוכלו לבחור מבין סוגי גריל גז וגריל פחמים רבים, ולהבטיח לעצמכם מנות עוף משודרגות וטעימות בכל יום מחדש.

מה עדיף גריל גז או גריל פחמים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אוכל