נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

רילוקיישן לאירלנד

דגל אירלנד

בשנים האחרונות ישראלים רבים מחפשים את עצמם מחוץ לישראל, חלק בגלל הזדמנויות טובות יותר שהוצעו להם מעבר לים וחלק פשוט רוצים שינוי.
בעקבות העלייה במספר הישראלים שהוציאו דרכון אירופאי, אירופה הפכה להיות פתוחה ומזמינה עבור ישראלים המחפשים תנאים אחרים, שהרי דרכון אירופאי, מכל מדינה הנמצאת באיחוד האירופאי, מקנה אפשרות של עבודה ולימודים בכל ארצות אירופה שבאיחוד.

ב-20 השנים האחרונות אירלנד, שהייתה ידועה בעבר כמדינה עם מצב כלכלי רעוע ומזוהה בעיקר עם רעב תפוחי האדמה הגדול, הפכה להיות מעצמת הייטק לא קטנה, חברות גדולות כמו גוגל, אמאזון, מייקרוסופט, פייסבוק, איביי ועוד פתחו משרדים בדבלין, ובו בזמן גם ענקיות תקשורת אירופאיות הפכו את אירלנד למרכזן העסקי בשל התנאים המקלים במיסוי.

הבאתם חברות גדולות? הבאתם גם מהגרים הבאים לקצור את ההזדמנויות שנפתחו. אירלנד מספקת לא רק הזדמנויות עבודה אטרקטיביות אלא גם את הנוחות של השפה האנגלית (אם כי תצטרכו להתאמץ קצת כדי להבין את המבטא האירי), התענוג של לגור על אי קטן מלא בטבע קסום עם נופים שאין בארץ, וכמובן הזדמנות לחוות את התרבות האירית השמחה והעליזה עם מוזיקה יפה וייחודית והמון המון המון אלכוהול.

 

רילוקיישן הוא לא חופשה

לבעלי דרכון אירופאי רילוקיישן לאירלנד פשוט למדי, אולם צריך לזכור שרילוקיישן לאירלנד, הוא ממש לא חופשה באירלנד. אירלנד היא בתוך האיחוד האירופאי ועל כן מותר לכם לעבוד בה, אולם תצטרכו כמובן לסדר כמה מסמכים שיאשרו זאת ולדאוג לסידורים בירוקרטיים נוספים.

היתרון ברילוקיישן לאירלנד עם דרכון אירופאי הוא העובדה שאפשר לעבוד בכל חברה, אירופאית או ישראלית, אך אם אין לכם דרכון אירופאי, אין זה אומר שאתם צריכים לוותר על החלום של לעבור לאירלנד. ישנן חברות ישראליות אשר מארגנות ויזות עבודה חוקיות גם לבעלי דרכון ישראלי.

אם אתם רק בעלי דרכון ישראלי ואכן מתלבטים לגבי מעבר לאי הקסום הזה, מומלץ למצוא את אחת החברות אשר יארגנו לכם ויזת עבודה חוקית ולא לבוא לנסות את מזלכם בעבודה לא חוקית. ישנה גם אפשרות לויזת עבודה על פי כישור מיוחד אשר מחפשים. כיוון שחברות יזמות רבות עברו לאירלנד, דבר אשר המדינה מקדמת ומעודדת, ניתנה האפשרות לחברות האלה להעסיק גם אנשים בעלי הכישורים המיוחדים שהם מחפשים אפילו אם אין להם דרכון אירופאי. הויזה הזו חלה גם על בן/ בת הזוג והילדים.

דבלין, בירתה של אירלנד, היא היכן שרוב האנשים העושים רילוקיישן לאירלנד מתמקמים. בדבלין נמצאות החברות הגדולות ועל כן רוב המהגרים מגיעים אליה על מנת למצוא עבודה, או שהושמו שם מראש מטעם העבודה. השכירות בדבלין היא בין הגבוהות באירופה, אך אם תצאו לכפרים הקטנים סביב דבלין תקטן השכירות בחצי, ואם אתם מעוניינים לקנות בית תמצאו שבניגוד למחירי השכירות הגבוהים של אירלנד, מחירי הקניה הם זולים להפליא.

אירלנד היא פחות או יותר בגודלה של ישראל, כך שתוכלו בסופי השבוע לצאת לטיולים בכל רחבי האי וליהנות מנופים שנראים כאילו יצאו מסיפורי אגדות. כמו כן, בשל הקרבה תוכלו לקפוץ בסופי השבוע ליעדים נבחרים באירופה בקלות, באמצעות טיסות קצרות. לא תאמינו כמה פשוט יהיה לכם לסגור מלון באמסטרדם או מלון בליסבון.

 

מה לגבי לימודים?

מעבר למערך העבודה המיטיב שיש באירלנד, גם החינוך באירלנד הוא ברמה מאוד גבוהה – החל מהחינוך היסודי ועל החינוך הגבוה. בשל כך גם משפחות רבות מצאו עצמן מהגרות מישראל לאירלנד ונהנות שם משוק העבודה וגם מחינוך ברמה גבוהה בכיתות קטנות ופרטניות יותר לילדיהם. ישנם מהגרים לאירלנד אשר באים על מנת ללכת לאוניברסיטה.

במידה ואתם מתכננים לעשות רילוקיישן לאירלנד על מנת ללמוד ויש בידיכם דרכון אירופאי תוכלו להתקבל בשכר לימוד נמוך מאוד. במידה ואין לכם דרכון אירופאי תוכלו להוציא ויזת לימודים לאירלנד, אותה ניתן לעשות אונליין. ויזת הלימודים היא לשנה וניתן להאריך אותה בסוף כל שנה על פי אורך התואר.

הויזה לא מקנה אפשרות לעבוד, אך במידה ואתם עושים תואר ארוך תוכלו לבקש סטטוס של מתיישב קבע אשר יתן לכם גם היתר עבודה בנוסף על היתר השהות והלימודים. מערכת הרפואה באירלנד היא מערבית ומתקדמת, אך אם אתם נמצאים ברילוקיישן ואינכם אזרחים אירופאים, על מנת להנות מטיבה תיאלצו לשלם ביטוח פרטי מיוחד.

אם אתם חושבים על שינוי, במיוחד אם אתם אנשי חורף, אירלנד היא מקום נהדר לעשות אליו רילוקיישן. אלפי ישראלים לא טועים.

 

מבנה בדאבלין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תיירות
יעד חם
המלצות חמות מהיעד החם

חצי האי סיני הינה יעד תיירות פופולארי בקרב תיירים רבים מרחבי העולם, המושך אליו גם תיירים רבים מישראל, כמעט

תל אביב
רק תל אביב?

לא מרבים לראות סיקורים על נופש בארץ? זה כי רובנו חושבים שטיסה לחו"ל עולה פחות ושווה הרבה יותר וכי

מגדלים
תכנון מסלול בדובאי

כלל ידוע לכל אחד שיצא לו לטייל אי פעם באחד היעדים בחו"ל, בעת בחירת היעד – צריך לבדוק את

חדר סטנדרט
איך לבחור מלון באיטליה?

ארץ המגף הפכה בשנים האחרונות לאחד היעדים הפופולאריים והאהובים ביותר בקרב המטיילים הישראלים אשר פוקדים אותה לאורך השנה כולה