תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים

עוסקים בעבודות בגובה? 5 דברים שחשוב להכיר!

עבודה בגובה היא תחום מעניין – היא לא מתמקדת בתחום עבודה אחד, אלא בכללי הבטיחות והזהירות הנחוצים לצורך ביצוע עבודות שונות בתחומים שונים, אבל בגובה רב.

לעיתים מדובר על ניקוי חלונות של גורדי שחקים בעזרת עובדים מיומנים בסנפלינג, לעיתים מדובר על פועלי בניין שמטפסים על פיגומים כדי לבנות ולעיתים, במקרה הבטיחותי, הנפוץ והנוח מכולם – במות הרמה שמביאות את העובדים לנקודת הגובה הנחוצה, בבטיחות ובנוחות.

 

אז אם אתם עובדים בגובה, אלה 5 הדברים שאתם צריכים לדעת:

  1. ציוד מיוחד לעבודה בגובה

כאשר מדברים על ציוד עבודה בגובה, מתכוונים לאחד משני דברים:

  • ציוד בטיחות להגנה על העובדים
  • ציוד שינוע והרמה לצורך הגעה לנקודת העבודה בגובה.

 

בשני המקרים, נחוץ ציוד איכותי, בטיחותי, מיוצר מחומרי גלם משובחים, על ידי יצרנים מוכרים ומשווק על ידי חברות אמינות, שגם נותנות שירות, ייעוץ וליווי ללקוחות שלהן.

בין היתר, ניתן למצוא בקבוצת הציוד הזו במות הרמה מסוגים שונים, אשר תפקידן להביא את העובדים לנקודת העבודה הרצויה בבטיחות, מהירות ויעילות, לאפשר להם עבודה נוחה ללא הפרעות, התגברות על מכשולים שונים ונחיתה בטוחה בחזרה אל הקרקע בתום העבודה.

 

  1. דרישות מיוחדות לעובדים בגובה

בישראל, מוגנים העובדים בגובה על ידי תקנות בטיחות מחמירות, שמטרתן להגן על העובדים עצמם, כמו גם על העוברים והשבים בסביבת העבודה ועל רכוש. תקנות אלה כוללות 3 דרישות עיקריות:

  • שימוש בציוד מגן אישי
  • קבלת הדרכה מתאימה לסוג העבודה
  • קבלת רענון להדרכה באופן תקופתי

 

  1. עבודה בגובה – מאיזה גובה?

החל מגובה עבודה של שני מטרים, העובד עלול ליפול חו"ח ולהיפגע ולכןמגובה זה העבודה תיחשב עבודה בגובה ויחולו עליה כל הכללים הרלוונטיים.

 

  1. כיצד בוחרים ציוד מתאים לעבודה בגובה?

ציוד עבודה בגובה הוא מגוון וכולל אלמנטים שונים, כמו פיגומים, סולמות, חבלים, במות הרמה ואפילו מנופים. כדי לבחור את הציוד המתאים, חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום עבודה בגובה, שיודעים לשקלל מספר נתונים, כמו גובה דרוש, משקל הנפה, סוג העבודה, מצב השטח ועוד.

 

  1. על מה חשוב להקפיד בעת עבודה בגובה?

למעשה קיימים עשרות כללים חשובים לעבודה בגובה, אותם צריכים להכיר עובדים מוסמכים לעבודה בגובה, אך קיימים שני כללים מרכזיים, אותם חשוב להכיר:

תקינות ציוד בטיחות אישי ותקינות ציוד הרמה.

ברגע ששני אלמנטים אלה נבדקו ונמצאו בטוחים לשימוש, מתוחזקים היטב ותקינים, נותר רק לפעול לפי הכללים הנוספים, כדי להבטיח עבודה יעילה, בטוחה ונוחה.

 

לסיכום

כדי לבצע עבודות בגובה חשוב לעבור הדרכות מתאימות תקופתיות, כדי להכיר היטב את כללי הזהירות והבטיחות. יחד עם זאת, חשיבותו של ציוד עבודה בגובה היא גדולה לא פחות ולכן חשוב להקפיד על התקינות שלו, על ידי רכישה והשכרה של ציוד זה אצל חברה אמינה ומוכרת, תחזקה שוטפת ובדיקות תקינות שוטפות. למידע נוסף על ציוד הרמה ושינוע ניתן למצוא באתר כמו https://www.lifter.co.il/ציוד-הרמה-ושינוע/.

 

מנוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram