תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים

ליווי עסקי – מה התהליך ואיך זה מתבצע

ליווי עסקי הוא תהליך מורכב מכמה שלבים ומשתנה בין עסק לעסק.

יחד עם זאת, בכל המקרים יש קווים זהים בתוכניות הליווי העסקי לעסקים וחברות, שונים ככל שיהיו, כאשר הדגש בכל המקרים הוא על הגדלת הרווחיות של העסק.

אם כן, כיצד מתבצע תהליך ליווי עסקי? מהם השלבים בתהליך וכיצד הוא עוזר לעסק שלכם להרוויח יותר?

 

ליווי עסקי – דגשים שונים בהתאם לעסק

ליווי עסקי הוא התהליך המיושם בעזרת יועץ עסקי, המעניק לבעל העסק המלצות לתוכנית עבודה לצורך ייעול העסק ומימוש הפוטנציאל שלו.

ייתכן ליווי עסקי בדגש על ניהול פיננסי, או על שיווק, ייתכן תהליך בדגש תפעול והתייעלות, או בדגש על תמחור וייתכן שכמה נושאים יהיו על הפרק – הכל בהתאם למצב העסק ומה דרוש כדי להעלות אותו על המסלול להצלחה.

 

שלבי תהליך ליווי עסקי

מטרתו של תהליך ליווי עסקי היא להקל על העסק ובעליו לעבור בשלום את השינויים הדרושים לשיפור התפקוד של העסק ולמימוש הפוטנציאל שלו.

תהליכים אלה צריכים להיות גמישים כי ליווי עסקי לעסקים וחברות דורש מהיועץ העסקי להתאים את קצב העבודה ואת סגנון העבודה לאופי העסק ולצרכים שלו, אך עדיין יש מבנה קבוע לתהליך:

 

שלב ראשון – היכרות ומיפוי

בשלב הראשון היועץ העסקי צריך להבין את העסק ואת צרכיו כדי להבין מהם היעדים שיש להציב, היכן נמצאים הגורמים המעכבים את צמיחת העסק וכיצד ניתן לטפל בהם.

 

שלב שני – קביעת יעדים

לאחר היכרות של העסק, בעלי העסק, השאיפות שלו להצלחת העסק והגורמים המעכבים להצלחה, אפשר לקבוע את היעדים. לדוגמה: הפחתת הוצאות תפעול, שיפור התמחור של המוצרים, שיפור תהליכי הייצור, שיווק המוצרים והשירותים, שיפור הניהול הפיננסי ועוד.

ברגע שנקבעים יעדים ברורים, אפשר להתחיל לבנות תוכנית עבודה.

 

שלב שלישי – בניית תכנית עבודה

תוכנית העבודה נבנית בהתאם לצרכי בעל העסק, או החברה ולקצב השינויים המתאים עבורו.

מטרת תוכנית העבודה היא ליצור סדרי עדיפויות וסדר עבודה ברור ומסודר, שלא יביא להתמוטטות התשתיות הקיימות בעסק אלא ייעול שלהן ושיפור שיטות העבודה, לצורך הגדלת רווחיות.

 

שלב רביעי – יישום התוכנית

בשלב זה היועץ העסקי מתחיל ללוות את תהליכי השינוי בעסק, בהתאמה לצרכים של בעל העסק. הוא עשוי להתבקש בין היתר לערוך הדרכות לעובדים, כדי לשתף אותם בתהליך ולכוון אותן לצורת העבודה הרצויה, כמו גם לטפל בהתנגדויות ולהפיג פחדים, או להכין דוחות פיננסיים, לבנות מערך שיווקי חדש ועוד.

 

לסיכום

ליווי עסקי הוא סוג של תהליך הבראה לעסק. גם אם העסק אינו זקוק להבראה, ליווי עסקי יכול לקחת אותו כמה צעדים קדימה, להפחית מהעומס בו נתון הבעלים, לממש את פוטנציאל ההצלחה והרווח של העסק ואף להפוך את העסק למקום עבודה איכותי ונחשק.

כל בעל עסק שנכנס לתהליך ליווי עסקי עם היועץ המתאים יכול להעיד על כך, אז למה אתם מחכים?

 

פגישה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram