נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך נוודא שהקבלן שלנו עומד בתקני הבנייה?

קבלן בנייה

כתבה מרתקת שעלתה לפני כמה ימים לאתר נדל"ן מוכר, הובילה להתעניינות ערה מצד הקוראים שביקשו לקבל מידע עדכני על תקן הבנייה הירוקה שנכנס לתוקפו במרץ 2022. שכן, אלה רצו לוודא שהקבלן שלהם עומד בתקנים הללו. החלטנו שלא להישאר אדישים לביקוש והוצאנו את המדריך הנוכחי שיציג בפני כל דורש את המידע שיוביל למסקנה ברורה בנושא. הישארו כאן ותגלו תוך זמן קצר אם הנכס שבידיכם עומד בתקנים הללו.

 

הקדמה – מהי בנייה ירוקה?

לא ניתן לעסוק בתקני הבנייה הירוקה, מבלי להסביר בקצרה אודותיה. נציין שזוהי גישה רב תחומית שנוגעת לכל מיני היבטים שבאים לידי ביטוי בשלבי התכנון, הבנייה והפיתוח של המבנה. בשנים האחרונות ישנה עלייה ניכרת במספר המבנים שנבנים באמצעות תקני הבנייה הירוקה. שכן, אלה כוללים יתרונות רבים, לדוגמא:

  • מאפשרים לחסוך בצריכת האנרגיה של דיירי הבניין
  • מאפשרים למחזר את הפסולת במהלך הבנייה
  • מאריכים את חיי המבנה

ניתן לראות בשלב זה שיש לבנייה הירוקה השפעה מכרעת על דיירי הבניין, אבל לא רק. שכן, גם הסביבה, הכלכלה והחברה מושפעות לטובה.

פסולת למיחזור במהלך הבנייה

שלב ראשון – צרו קשר עם יועץ בנייה ירוקה

מבנה שהוקם באמצעות תקן 5281 מחייב ליווי מצד יועץ בנייה ירוקה. מדובר בבעל מקצוע שבודק שהפרויקט עומד בתנאי התקן לבנייה ירוקה. זו העת לגלות שיש אי שם יועץ בנייה ירוקה שליווה את הקבלן שלכם (במידה וזה התחייב מראש על בנייה של מבנה "ירוק" ואכן עשה זאת). תצטרכו ליצור עמו קשר, כדי שהוא יוכל למסור לידיכם את אישור הבנייה הירוקה שניתן בשלבים מוקדמים. זה יוכל להעיד על מבנה שעומד בתקני הבנייה המחמירים ששומרים על הסביבה.

 

שלב שני – תכירו את נושאי התכנון של תקן 5281

השיחה שתערכו עם יועץ הבנייה הירוקה צפויה לכלול מונחים שאינכם מכירים. לכן, כדאי שתכירו מראש את 9 נושאי התכנון הבאים: חדשנות, תחבורה, פסולת, ניהול אתר בנייה, מים, חומרים, בריאות ורווחה, אנרגיה, קרקע.

 

שלב שלישי – תבדקו שהבניין עומד בדרישות המחייבות

נושאי התכנון שהוצגו לעיל מכילים תתי סעיפים, כאשר כל אחד מהם מקבל ניקוד מסוים, במטרה לבדוק את העמידה בתקן. כאשר בסופו של דבר, כל קבלן מחזיק במספר מינימלי של נקודות מכל סעיף. כאשר נהוג לכנות את הסכום הכולל כ – "כוכבים". כך שבניין שקיבלו בין 55 ל – 64 נקודות נחשב לבעל כוכב אחד, בעוד בניין עם 90 נקודות ומעלה, נחשב לבעל 5 כוכבים.

 

מילים אחרונות לסיום

כל אחד יכול לוודא שהקבלן שלו עומד בתקני הבנייה. בשלב זה אתם מכירים בשלבים שיובילו למסקנה הרצויה. נאחל בהזדמנות זו שתגלו בסופו של דבר שהמבנה שלכם קיבל דירוג שנע בין 1 ל – 5 כוכבים, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שהבנייה אכן בוצעה בהתאם לתקן 5281.

בנייה ירוקה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא שיפוצים ובניה
נגר תותח
6 טיפים לבחירת נגר תותח!

כאשר מדובר במציאת הנגר המתאים לפרויקט שלכם, חיוני לבחור מישהו מיומן, אמין ומנוסה. בין אם אתם צריכים ארונות הזזה,