נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 רעיונות מקוריים למזכרות בעלייה לתורה

כיפות ממותגות

בר מצווה הוא התיאור ביהדות ליום שבו ילד מגיע לגיל 13 והופך להיות מחויב בקיום מצוות. בבר המצווה יש מספר אירועים, אולם עבור ילדים רבים גולת הכותרת של אותם אירועים היא העלייה לתורה, שבה הילד בפעם הראשונה קורא בספר התורה. כדי שהאורחים שלכם יצאו מהעלייה לתורה עם טעם של עוד, אנחנו כאן כדי לתת לכם רעיונות למספר מזכרות מהאירוע. 

 

כיפות ממותגות

הרעיון הראשון שעליו נדבר הוא כיפות ממותגות. בעלייה לתורה שנערכת בדרך כלל בתוך בית כנסת, כל הגברים צריכים להיות עם כיפות. אז במקרה שיש לכם קרובי משפחה שאינם חובשי כיפה, או שאתם רוצים ליצור מראה אחדי עד כמה שניתן במהלך האירוע, כיפה ממותגת היא רעיון נהדר. הכיפה תגיע בצבע שאתם רוצים ועליה תוכלו להדפיס כיתוב כאוות נפשכם.

הכיפה תהפוך להיות חלק מהאירוע, וכך גם מי שהגיע ללא כיפה יוכל להיות באירוע בלי שום בעיה. אחרי האירוע הכיפה תישאר אצל האורחים שלכם ותהפוך להיות מזכרת לכל מי שהיה במהלך העלייה לתורה.

כיפות ממותגות

סידור

העלייה לתורה היא למעשה הטקס שמסמל ביהדות את כניסתו של הנער לחיוב מצוות. אחת המצוות הכי מרכזיות ביהדות היא תפילה, וכל יהודי מצווה להתפלל שלוש פעמים ביום. לאור זאת, אין הרבה מתנות שמתאימות שיותר מאשר סידור במהלך אירוע כזה. באתר תפילה לדוד תוכלו למצוא מגוון רחב של סידורים בנוסחים שונים, כדי שכל אורח יצא מהאירוע שלכם עם הספר הכי חשוב ביהדות.

 

ברכונים

עוד מזכרת שכדאי להכיר היא ברכונים. הברכון הוא ספרון קטן שבו יש את ברכת המזון, תיקון הכללי, פרק שירה ותפילות נוספות ביהדות. גם אם התקציב שלכם לא גבוה, ברכון הוא מתנה נהדרת ותוכלו לקנות אותה בכמה שקלים בודדים.

חוברת קטנה

ספר תהילים

המתנה האחרונה שעליה נדבר היא ספר תהילים. ספר תהילים הוא אחד מספרי התנ"ך והוא מכיל מזמורי תפילה שאותם חיבר דוד המלך. במש השנים ספר תהילים קיבל מעמד מיוחד ביהדות, ויהודים רבים נוהגים לקרוא באופן קבוע מתוך הספר הזה. גם באירוע שלכם תוכלו לחלק ספרי תהילים מהודרים, כך שלכל מי שיצא מהאירוע יהיה ספר תהילים משלו.

ספר תהילים נחשב גם בתור סגולה לשמירה, ואנחנו מאפשרים לכם לקבל ספרי תהילים קטנים שמגיעים בתוך כריכת עור. את הספר כל אחד יוכל לשים בתוך התיק, וכך להיות מלווה כל הזמן בספר החשוב הזה.

 

לסיכום

עלייה לתורה מהווה בדרך כלל חלק מאירועי בר המצווה, ועבור נערים רבים היא כנראה השיא של התקופה הזו. את העלייה לתורה עורכים בדרך כלל בתוך בית כנסת, וכדי להנציח את האירוע הזה כדאי שתהיה לאורחים שלכם מזכרת מהאירוע. כיפה ממותגת יכולה להיות מזכרת נהדרת, מה גם שכדאי שהכיפות יהיו כבר באירוע עצמו. בנוסף תוכלו לחלק סידורים או ברכונים בתור מזכרות.

מזכרות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי