נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 טריקים לפתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב

אין הרבה דברים מעצבנים כמו סתימה בצנרת הביוב, סתימה היא תקלה מבאסת ביותר. אנחנו כל כך רגילים להשתמש בברזים שלנו בבית בלי לחשוב בכלל לאן המים נעלמים, וכשיש לנו סתימה המים פשוט לא ממשיכים הלאה. זה תוקע את היכולת שלנו להתנהל באופן שגרתי: אנחנו לא יכולים לשטוף כלים, לבשל, להתקלח, או לצחצח שיניים.

מה שהכי גרוע זה להרים טלפון לאינסטלטור ולגלות שהוא לא עובד היום, או שהוא עמוס ולא יכול להגיע. גם במקרה שהזמנו אינסטלטור והוא הגיע, העלות יכולה להיות כמה מאות שקלים. אז הכנו לכם כאן מדריך קצר להתמודדות עצמית עם סתימות בביוב.

 

האם אפשר לפתוח סתימות בביוב לבד?

התשובה לשאלה הזו היא כן ולא. אם מדובר על סתימות שנגרמות מבעיות פשוטות יחסית כמו לכלוך שהצטבר בסיפון שמתחת לברז בכיור, או משהו דומה, רוב הסיכויים הם שתוכלו להתמודד עם הסתימה בכוחות עצמכם. אבל אם אתם רואים שהעסק קצת יותר מורכב, כדאי מאוד להזמין אינסטלטור ולחסוך זמן וכאבי ראש.

פתיחת סתימות ביוב

טיפ ראשון – להקדים תרופה למכה

הטיפ הראשון והחשוב של החברים מחברת תרמו פרו, הוא למנוע מהביוב להיסתם, ככה לא תצטרכו להזעיק אינסטלטור ולהתחנן שיגיע לעזור לכם ושאתם במצב חירום. כדי להבין איך למנוע סתימות צריך לדעת ממה הן נגרמות.

סתימות בביוב נגרמות בין השאר מחומרים לא מתכלים שחודרים לצנרת כמו מגבונים לחים שאתם זורקים לאסלה, או כמות גדולה של שמן בישול שאתם שופכים לכיור ויחד עם סבון כלים הופך לחומר שסותם את הביוב. הקפידו להיזהר מהפעולות האלה, וכך תחסכו מראש הרבה מהסתימות.

 

טיפ שני – ניקיון

אז תאמינו או לא, גם אתם יכולים לבצע פתיחת סתימות ביוב לבד. אם יש לכם סתימה כדאי קודם כל לפתוח את פתחי הניקוז ואת הסיפון ולראות האם הצטברה בהם הפרעה כלשהי שמונעת מהמים לזרום. במקלחות למשל הרבה פעמים מצטברות שיערות שמונעות מהמים לזרום. בכיורים של מטבח אפשר לפתוח את הסיפון שנמצא מתחת לכיור ולנקות אותו.

פתיחת סתימות ביוב

טיפ שלישי – פומפה

אמנם מדובר על אמצעי די מיושן ופרימיטיבי, אבל הוא עובד מעולה. אם יש לכם סתימה תוציאו את הפומפה מהמחסן או מהבוידעם ותנסו לעבוד איתה. אולי תופתעו לגלות, אבל בלא מעט מקרים שימוש בפומפה יעשה את העבודה ויפתח את הסתימה.

 

טיפ רביעי – חומרים ייעודיים

ניתן לרכוש כיום חומרים ייעודיים לפתיחת סתימות בביוב. חומר נוסף שניתן להשתמש בו הוא סודה קאוסטית ומים רותחים. החומרים הללו הם חומרים חזקים שמאכלים את הלכלוך והסתימות ויכולים לפתור את הבעיה. חשוב מאוד להקפיד על זהירות וביטחון בזמן השימוש בחומרים האלה מכיוון שהם יכולים להיות מסוכנים בשימוש לא זהיר.

 

סיכום

אם יש לכם סתימה בביוב נסו לפתוח אותה לבד, סביר מאוד שתצליחו ותחסכו לעצמכם זמן וכסף.

פתיחת סתימות ביוב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי