נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 טיפים לרכיבה בטוחה על אופניים

4 טיפים לרכיבה בטוחה על אופניים

רבים מאתנו עולים על האופניים ויוצאים לרכיבה, מבלי לבצע הליכים חיוניים שיאפשרו ליהנות מנסיעה נוחה ובטיחותית. מדריך זה עולה לרשת, כדי להעלות את המודעות לנושא החשוב ולהציג בפני כל דורש את 4 הטיפים שיובילו לרכיבה בטוחה. הישארו כאן ותפחיתו את הסיכוי להתמודדות עם פציעות בדרגות שונות.

 

טיפ ראשון – תבדקו שיש אוויר בגלגלים

בדיקת אוויר בגלגלים הינה הפעולה הראשונה שאתם צריכים לבצע ברגע שתעלו על האופניים. שכן, זו תאפשר לגלות אם חסר אוויר. נסביר שרכיבה על אופניים במצב שכזה (עם חוסר אוויר) עשויה להקשות עליכם ולהוביל חלילה לתאונה. נציין שניתן לבצע את הבדיקה בקלות, תוך לחיצה על הגלגל עצמו. יש צורך במילוי אוויר במצבים שבהם הגלגל נראה בעל מראה גמיש במיוחד. תרחיש שכזה מצריך הגעה לתחנת דלק, כדי למלא את האוויר החסר.

טיפ ראשון – תבדקו שיש אוויר בגלגלים

 

טיפ שני – תרכבו עם קסדה איכותית

סביר להניח ששמעתם לא פעם על תאונות דרכים שאירעו לרוכבים שחבשו קסדה איכותית ומלאה. אלה ציינו לא פעם את החשיבות שבחבישת קסדה מלאה לאופניים, משום שלדבריהם, היא הצילה את חייהם ומנעה פגיעה קשה בראש. נסביר שנפילה מאופניים עשויה לגרום לפגיעה שעשויה להשפיע על חייכם באופן ניכר. שכן, זה ידוע שהראש שלנו פגיע במיוחד, אז כל מכה (קלה או קשה) עלולה להוביל לתוצאה הרסנית שראוי להימנע ממנה. לכן, נמליץ בהזדמנות זו שלא להתעצל ולרכוב על אופניים עם קסדה איכותית ומלאה.

 

טיפ שלישי: תטפלו באופניים אחת לחצי שנה

הגעה לחנות אופניים (שמבצעת תיקונים) אחת ל – 6 חודשים תגלה לכם שמדובר בכלי רכב של ממש. שכן, האופניים שלכם, בדומה לרכב הפרטי, צריכות תחזוקה כוללת. מומחים בתחום יציינו בפניכם את הצורך בהחלפת בלמים שעשויים להתחכך ולאבד את חוזקתם. טיפול תדיר יפחית את הסיכוי לתאונות ויאפשר לכם לנסוע בבטחה על שבילים מסודרים או על גבי שבילי עפר.

 

טיפ רביעי: הימנעו מהעמסת משקל כבד

רבים מאתנו משתמשים באופניים, כדי לבצע קניות לבית בסופר שנמצא במרחק הליכה רב. חשוב לציין שמדובר בפעולה שמחייבת תשומת לב לכובד המשקל שנישא על גבי האופניים (הדבר נכון גם עבור מי שיש להם סל אחורי ייעודי). שכן, העמסת יתר על האופניים עשויה להוביל לאי שיווי משקל ולגרום לנפילה קשה. נמליץ להשאיר את האופניים בבית במצבים כאלה ולעלות על תחבורה ציבורית, כדי שתוכלו לשמור על ביטחונכם ועל זוג האופניים שברשותכם.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן 4 הטיפים שיאפשרו לכם לרכוב באופן בטיחותי על האופניים שלכם. בשלב זה אתם יודעים מה עליכם לעשות וממה ראוי שתימנעו, כדי שתוכלו לחזור הביתה בבטחה בסיום כל רכיבה. נאחל בהזדמנות זו שתיישמו את הנאמר לעיל ותעבירו את המידע הלאה, לאחרים, כדי שניתן יהיה להעלות את המודעות לנושא החשוב.

טיפ רביעי_ הימנעו מהעמסת משקל כבד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי