נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 דברים שלא ידעתם על גליובלסטומה

גליובלסטומה

לאחרונה אנחנו נתקלים בלא מעט אנשים שלא יודעים בכלל מה זו גליובלסטומה. בחרנו לכתוב מדריך מקיף בנושא שיציין בפניכם, קוראים יקרים את הדברים שלא ידעתם על גליובלסטומה כדי להביא למודעות בנושא וגם כמובן, כדי להעלות את הידע בכל הנוגע למחלה הזו שרבים חולים בה. הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע שאתם צריכים לדעת בנושא זה.

 

הדבר ה- 1 שלא ידעתם על גליובלסטומה – יש לה גם שמות קצרים יותר

רגע לפני שנציג בפניכם את השמות הקצרים של המחלה שיאפשרו לכם להגיד שאתם או מכרים שלכם סובלים ממנה מבלי לשבור את השינייים בניסיון להגיד גליובלסטומה. חשוב לנו לציין בפניכם כי גליובלסטומה אינו סתם שם אקראי שניתן לאלו שסובלים מסרטן המוח. מדובר בשם שנובע מתוך המושג גליומות. הגליומות הם בעצם תאים שתומכים בתאי נוירונים שנמצאים במוח. אם אתם מסתבכים בלהגיד את המילה גליובלסטומה, דעו שאתם יכולים לקרוא למחלה גם בשמות הבאות:

  • GBM
  • סרטן המוח

 

הדבר ה- 2 שלא ידעתם על גליובלסטומה – אפשר לטפל בה באמצעות ניתוח

עכשיו, כשאתם יודעים שאתם לא צריכים לשבור את השיניים בניסיון להגיד גליובלסטומה GBM, אפשר להמשיך לדבר ה -2 שלא ידעתם על המחלה – הניתוח. ניתוח של כריתת הגידול מתאפשר במקרים שבהם הסרטן אובחן בשלב מוקדם יחסית וכאשר הוא נמצא במקום שאינו מסכן את התפקוד המוחי של הלוקה במחלה. כך שאם הסרטן נמצא בסמוך לאזורים שאחראיים על הדיבור או על התנועה, הרופאים עשויים למצוא פתרון אחר לטיפול במחלה.

 

הדבר ה- 3 שלא ידעתם על גליובלסטומה – אפשר לטפל בה באופן שאינו פולשני

כדאי שתדעו שיש אפשרות חלופית עבור מצבים שבהם לא ניתן לטפל במחלה באמצעות ניתוח. כיום יש פיתוח חדשני ומתקדם שמאפשר למטופלי המחלה לשאת איתם מכשיר קטן. מכשיר זה פולט קרניים חזקות שבעצם פוגעות בגידול ופוגעות בו באופן קשה. ככל שמבצעים את הטיפול באופן ממושך (בהתאם כמובן להנחיות של הצוותים הרפואיים) – הסיכוי להפחית את הגידול עולה.

 

הדבר ה- 4 שלא ידעתם על גליובלסטומה – לעיתים צריך ליטול תרופות

לא מעט מטופלים מקבלים הנחייה מטעם הרופא המטפל שלהם בנוגע לנטילת תרופות. במצבים שבהם גידול המוח לא ניתן לכריתה במהלך ניתוח – המטופלים עשויים לעבור טיפולי הקרנה שמשולבים עם קבלת תרופות. המטופלים הללו יקבלו תרופה שנמצאה יעילה למחלה הזו לאחר שנערכו מחקרים קליניים רבים בנושא שבדקו את היעילות שלה. יש כל מיני סוגים של תרופות, כאשר ה- 2 המוכרות ביותר הן אלו:

  1. תרופות כימותרפיות
  2. תרופות ביולוגיות

 

לסיכום

עד כאן הדברים שלא ידעתם על גליובלסטומה. כעת, אתם יכולים להיות בטוחים שיש לכם את המידע המקיף בנושא. כך שאם מישהו ישאל אתכם על המחלה עצמה או על אופן הטיפול בה, אתם תוכלו לענות ללא היסוס.

גליובלסטומה

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
שמנים חיוניים
10 יתרונות לשמן אתרי

שמנים אתריים צברו פופולריות בשנים האחרונות בשל היתרונות הבריאותיים הרבים והשימושים הרב-תכליתיים שלהם. שמנים אתריים מופקים מצמחים בתהליך של

מהו ורטיגו וכיצד ניתן לטפל
מהו ורטיגו וכיצד ניתן לטפל?

ורטיגו היא תופעה המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מאופיינת בתחושת סחרחורת, המלווה לרוב בבחילות ובקושי לשמור על