נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

3 שיטות להרחקת יונים

חיות

הרחקת יונים דורשת מומחיות רבה, אם אתם נתקלים בבעיה בסביבת המגורים שלכם כדאי לפנות לאנשי מקצוע בתחום שיסייעו לכם להיפטר מהם. כיום יש 3 שיטות להרחקת יונים שאנשי המקצוע נוטים להשתמש בהם, במאמר זה נסקור אותם ונסביר מהי השיטה המומלצת לטיפול בבעיה.

יונה גדולה

התקנת פסי חשמל

התקנת פסי חשמל היא אחת השיטות הטובות והיעילות ביותר לטיפול בבעייה. מדובר בפסים חשמליים ששולחים זרם חשמלי קטן בעת שנוגעים בפס. חשוב לדעת כי מדובר במוצר שלא פוגע ביונה אלא גורם לה לתחושת אי נעימות, לאחר מספר מפגשים עם פסי החשמל היא תלמד להתרחק מהמקום ולהימנע מלהגיע אליו.

שימו בפסי חשמל הפך פופלארי במיוחד בשנים האחרונות, הפופלאריות שלו גוברת אפילו על הפופולאריות של רשתות נגד יונים שבעבר שלטו בתחום הרחקת היונים.

רשתות נגד יונים

שימוש ברשתות להרחקת יונים היא אחת מהשיטות הקדומות ביותר להרחקתם. מדובר בשיטה די יעילה ופשוטה שמונעת באופן פיזי מהיונים להיכנס לאזור שאותו אתם רוצים לחסום. מדובר בשיטה אפקטיבית למדי אך יש לה מספר חסרונות. הראשונה היא שהרשתות הן חומר מתכלה יחסית, לאחר כמה חורפים סביר שתצטרכו לבצע תיקונים ואף להחליף את הרשת לגמרי. בנוסף מבחינה אסתטית הצבה של רשת יכולה לבלוט לעין ולכער את הבניין.

חשוב לדעת שיש סוגים שונים של רשתות נגד יונים ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות, לרשתות שקופות למשל יש יתרון בתחום האסתטיקה, רשתות אלה עשויות מניילון וניתן לרכוש אותן במספר קוטרים. רשתות אלה עמידות בתנאי מזג האוויר וחלקן אף עמידות בפני שריפות. הבעיה המרכזית של רשתות אלה היא עמידות בחום שעלול לפגוע בהן בטווח הרחוק.

סוג נוסף של רשתות הוא רשתות מתכת, מדובר ברשתות העמידות ביותר שעמידות הן בפני חום והן בפני שריפות. אולם חסרונן הבולט הוא שהן נראות למרחקים ויכולות לפגוע באופן משמעותי באסתטיקה של הבניין או הבית.

דוקרנים

הצבת דוקרים באזור שבו היונה נוהגת לדגור ירחיק אותה מהמקום, מדובר בשיטה שלא אמורה לפגוע ביונים כיוון שהן ירגישו את הדקירה הראשונית ויתרחקו. יחד עם זאת לשיטה יש מספר חסרונות, הראשית היא שמדובר בעבודה די מכוערת, הדוקרנים יהיו בולטים לעין במקומות שחשופים לעוברי אורח. שנית, הדוקרנים גם כן מתכלים ולאחר כמה שנים ייתכן שיהיה צורך בהחלפתם.

למה להרחיק את היונים

מעבר לעובדה שמדובר במטרד שיוצר לכלוך רב ורעש, דגירה של יונים בבניין עלולה להביא לנזקים כבדים לתשתיות של הבניין. הקמת קן יכולה לפגוע בתשתיות הניקוז של הבית או הבניין, הפעילות של היונים עלולה להביא לקריעת חוטי חשמל ולקצרים. לכן במידה ואתם מזהים יונים שבחרו להתמקם במקום מגוריכם חשוב שתפנו לחברה מתמחה שתפנה אותם לפני שיספיקו לגרום לנזקים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא המצעות
מנגל על גז
פיתוחים ישראלים

עם יש משהו שאפשר לומר על ישראל, זה שלא חסרים כאן אנשים יצירתיים עם מעוף ועם רצון להצליח. זו