נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 יתרונות בפעילויות מחוץ לכיתה

בנות עושות סלפי

לא סתם אומרים שילדים הם כמו ספוג, הם סופגים את מה שהם רואים ושומעים ומפתחים אותה לרוב לכדי התנהגות.

בשלבי הילדות חשוב לחשוף את ילדינו לאנשים שונים, מצבים שונים, דעות שונות ובכללי לתת להם להתמודד וללמוד להפעיל שיקול דעת נכון.

החומר העיוני הנלמד בכיתה חשוב מאוד אך חכם ככל שיהיה כל ילד צריך פתח כישורים חברתיים נכונים עם בני גילו ומבוגרים כאחד.

במאמר הבא נציין יתרונות בפעילויות המתבצעות מחוץ לכיתה וננסה להעביר לכם את החשיבות של פעילויות אלה עבור ילדיכם.


1. יציאה מאזור הנוחות

לכל קבוצת אנשים יש דינמיקה מסוימת, דינמיקה משפחתית, דינמיקה במקום העבודה ודינמיקה בכיתה. הדינמיקה בנויה בעיקר מהיררכיה, יש את המורה שהיא ממוקמת הכי גבוהה ולאחר מכן ממוקדמים התלמידים בסדר שונה מהמקובלים ביותר ועד למקובלים פחות. כשהפעילות יוצאת מהכיתה לשטח פתוח ההיררכיה הזו משתנה. יציאה מהסביבה המוכרת לנו מציבה בפנינו אתגרים חדשים ויוצרת לנו צורך להמציא את עצמנו מחדש. עבור ילדים שסופגים את מה שהם רואים ושומעים, יציאה מאזור הנוחות שלהם אל סביבה פחות מוכרת תדרוש מהם לשנות דפוסי חשיבה, ללמוד לנקוט יוזמה, לעמוד מול אתגרים חדשים, ללמוד שיתוף פעולה מה הוא וליצור היכרות עם דברים חדשים.

 

2. יותר מחומר עיוני

החומר הנלמד בכיתות הוא חשוב והכרחי על מנת שהתלמידים יהיו חכמים וישלטו בתחומים כמו שפה, מתמטיקה, ספרות, תנ״ך ואנגלית. אך מעבר לחכמה וידע על חובת בתי הספר לתת להם כלים פרקטיים שיסייעו להם בחייהם הבוגרים. בוודאות לא פעם יצא לכם לפגוש איש שהוא מבריק, ממש על גבול הגאונות אך בעל כישורים חברתיים שלוקים בחסר רציני. פעילויות מחוץ לכיתה הם אלו בדיוק שעוזרים לילדים לפתח תכונות חדשות כמו: ביטחון עצמי, עבודת צוות, כישורי מנהיגות, התמודדות עם אתגרים וחשיבה מחוץ לקופסה. כלים שהם הכרחיים ביציאה אל החיים האמתיים עם סיום הלימודים.

 

3. תקשורת בין אישית

על מנת לרכוש חברים, לבנות קשרים, להצליח במסגרות כמו צבא או עבודה, להתחתן ובעצם על מנת להצליח בכל תחום בחיים שלך, בין אם הניצחון הוא גדול כמו להקים משפחה או קטן כמו להתקבל לעבודה ראשונה המפתח להצלחה טמון בתקשורת הבין אישית והכישורים החברתיים שלהם. בעצם היכולת לתקשר עם אנשים שונים ולהביע את עצמך במצבים שונים. חשוב מאוד להקנות לילדנו את הכלים הללו בעודם צעירים, והדרך האפקטיבית ביותר לעשות זאת היא ביצירת סיטואציות שונות שבהן על התלמיד לצאת מהכיתה ולהתמודד עם אתגרים חדשים כמו פעילויות ODT.

.

לסיכום:

מעבר לשלושת היתרונות שציינו במאמר ישנם עוד המון יתרונות בפעילויות המתבצעות בשטח פתוח על פני פעילויות שמתבצעות בכיתה. לאחר שנה קשה שבא הכישורים החברתיים של ילדינו לא פותחו כראוי חשוב ביותר לשים עכשיו דגש גדול בפיתוח אותם יכולות ותכונות על מנת להקנות להם את הכלים שלהם הם זקוקים בכדי להצליח בחיים.

 

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אירועים
אמן חושים
איך נזהה אמן חושים מומלץ?

עולם האמנות עצום ומגוון, עם אינספור אמנים יוצרים יצירות ייחודיות ומשכנעות במגוון רחב של מדיומים. עם כל כך הרבה

אמן חושים
מה כולל מופע של אמן חושים?

אם אתם מתכננים אירוע פרטי ורוצים לרגש, להצחיק ולהלהיב את האורחים שלכם מומלץ להזמין אטרקציה כמו אמן חושים לאירוע