נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 המקרים הנפוצים בהם יש לערוך הסכם ממון

man-5710164_640 (1)

הסכם ממון הוא כלי חשוב המשמש להסדר חלוקה של ממון לאחר פרידה של זוג. ישנם מקרים נפוצים בהם סביר כי זוג יבחר לערוך הסכם ממון

כסף. אחד הנושאים שהכי מסובבים את העולם. על כן חלוקה של כסף היא נושא מאוד רגיש ומורכב. על מנת ליעל, או בעצם לעגן חלוקה של כסף בין אנשים, ניתן לנסח הסכם ממון – חוזה בין צדדים אשר מגדיר את חלוקת הכסף, הממון, במקרה בו יהיה שינוי בהליכים בין שני הצדדים כדוגמת פרידה או פירוק שותפות בין שותפים לעסק.

הסכם ממון

הסכם ממון הוא מסמך, חוזה, אשר מוכר אל מול החוק במדינה. כל זוג ראשי לערוך את ההסכם, כמובן שבליווי עורך דין, ובו לפרט החלטות מה יהיה לאחר שייפרדו. חשוב להבין כי ישנם חוקים לכתיבת ההסכם, לא ניתן לכתוב כל דבר בהסכם ועל כן עורך דין חייב להיות מעורב ולאשר את המסמך כך שהוא יהיה תקף מול החוק.

נישואין ברבנות

על אף שנישואין זה שלב מאוד מרגש ואופטימי בחייהם של בני אדם, זוג מתחייב לחיות ביחד בשיתוף לכל החיים, בפועל הרבה זוגות מתגרשים ומפרידים כוחות. על מנת להתכונן ליום שאחרי, זוגות רבים מחליטים לנסח הסכם ממון כחלק מנישואין. חוזה בו מפורט מה יהיה במקרה שהם ייפרדו, מי יקבל מה מבחינת ההמון המשותף וגם הלא משותף. באם זוג אשר נישא ברבנות מתגרש הוא כפוף לחוקי המזונות והחלוקה של המדינה, במידה ומנוסח הסכם ממון הוא מתגבר על החוקים הללו.

ידועים בציבור

בדומה לנישואין, גם אחוז גבוה מידועים ציבור בוחרים להיעזר בהסכם ממון. למרות שלא מדובר בנישואין, או דווקא בגלל שלא מדובר בנישואין, יש חשיבות להסדיר את חלוקת הממון בין בני הזוג. ישנם חוקים אשר לא חלים על ידועים בציבור מבחינת חלוקת כסף או מזונות לאחר פרידת הזוג, ועל כן חשוב למסד זאת טרם הפרידה.

נישואין אזרחיים

המעמד של נישואין אזרחיים בישראל מורכב, ישנה תלות להליך, למקום בו חתמו בני הזוג על הנישואין ולתנאים נוספים. כדאי מאוד לזוג אשר מחליט להינשא נישואין אזרחיים להיוועץ עם עורך דין כדוגמת https://liatfaigel-law.co.il/שירותי-המשרד/משפחה/ על מנת שהסכם הממון שהם ינסחו יהיה חוקי וישרת את שני הצדדים.

הסכם ממון, חוזה אשר מסדיר חלוקת ממון בין בני זוג או שותפים באופן כללי, נפות בעיקר בין בני זוג בכל סוגי הנישואין או ההתחייבויות. באם מדובר בהסכם עבור בני זוג הנישאים ברבנות, נישאים נישואים אזרחיים או כאלו המחליטים להסתפק במוסד הידועים בציבור. כל אלו, אשר בוחרים לחיות חיים משותפים גם מבחינת כסף או ילדים, סביר כי ירצו גם לנסח הסכם אשר מתייחס לחלוקת הממון ביניהם במקרה של פרידה.

agreement

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין