נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

שלושה דברים שלא ידעתם על שיקום פה

מרפאות מומחים בשיקום הפה

מי שעבר בחייו מספר רב של טיפולים בתחום רפואת השיניים, או אפילו עיין במקרה בעלון לצרכן באחת ממרפאות השיניים, נחשף ככל הנראה למושג "שיקום פה". כולנו עוברים טיפולי שיניים כאלו ואחרים במהלך השנה, אך למרות זאת אנחנו לא מכירים טוב מספיק את המושגים השונים בענף. הנה שלושה דברים שלא ידעתם על שיקום פה.

 

שיקום פה

שיקום פה הוא אחד מתחומי ההתמחות ברפואת השיניים. כאשר אנו מדברים על שיקום פה, אנו מדברים על מכלול הטיפולים התפקודיים והאסתטיים הנדרשים על מנת להחזיר פה פגוע למוטב. טיפולים אלו מבוצעים על ידי מומחים לשיקום הפה.

חוסר בשן עקב פגיעה כלשהי או עקירה, שחיקת שיניים ופגיעה בלסת, הן חלק מהבעיות הרפואיות המצריכות טיפולים בתחום שיקום הפה. ניתן לטפל בבעיות אלו במקומות כמו מרפאות מומחים בשיקום הפה.

 

שיקום פה – תחום התמחות ברפואת השיניים

לא רבים מודעים לכך, אך לא כל רופאי השיניים הם אותו הדבר. רופא שיניים עובר לימודי רפואת שיניים, שאחריהן הוא יכול לעסוק במקצוע באופן כללי, כפי שמגדירה ומאשרת המדינה. עם זאת, על מנת לעסוק בתחומים פרטניים ברפואת השיניים, עליו לעבור מסלולי התמחות.

שיקום פה הוא אחד מהתחומים הבודדים הניתנים להתמחות ברפואת השיניים. מומחה לשיקום פה הוא אחד שעבר, פרט ללימודי רפואת השיניים המחייבים, גם התמחות במשך ארבע וחצי שנים במוסד המוכר על ידי המדינה. בהתמחות זו לומד המתמחה ממומחה בשיקום הפה, והוא יוסמך רק לאחר סיום ההתמחות והבחינות שהיא כוללת.

 

השתלות דנטליות ושיקום הפה

טיפול בשתלים הוא אחד מטיפולי רפואת השיניים המוכרים ביותר. זהו טיפול בו שתל המדמה את השן מושתל בחניכיים של המטופל, במקום שן שנעקרה בנסיבות שונות. טיפולי השתלה נפוצים מאוד בבעיות הקשורות בשיקום הפה.

מצבים שונים יכולים להוביל מטופלים שונים לביצוע השתלה דנטלית. הזנחה של חלל הפה והגעה של שיניים למצב ריקבון עלולה לחייב את עקירתן המיידית, מה שיצריך השתלה. בנוסף, גם תאונות של חוסר מזל עלולות להוביל לצורך בהשתלה דנטלית. מומלץ להתייעץ עם מומחים לשיקום הפה במקרה ועולה הצורך.

 

לא רק אסתטיקה

רבים מקשרים את תחום שיקום הפה לתחום האסתטיקה. זה נכון שמרבית הבעיות הקשורות בשיקום פה פוגעות באסתטיות של הנפגע, אך הדבר נכון כמעט לרוב בעיות השיניים. לשיקום פה חשיבות גדולה גם בפתרון בעיות תפקודיות. היבטיו הרפואיים של שיקום הפה חשובים כמו בכל תהליך רפואי אחר.

 

שיקום פה – תחום מרכזי ברפואת השיניים

לסיכום, שיקום פה הוא תחום רפואי שאנחנו לא יודעים עליו מספיק, אך החשיבות שלו גדולה מאוד. הוא הכרחי לשיפור בעיות תפקודיות שצצות בחלל הפה ומתקשר לטיפול החשוב של השלתה דנטלית. כמו כן, מומחים לשיקום הפה עוברים מסלול התמחות ארוך, מבוקר ומקצועי, על מנת לספק את הטיפול ההולם ביותר.

מרפאות מומחים בשיקום הפה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
הדברת מזיקים ג'ל
הכל על הדברה בג'ל

מה הדבר הראשון שעולה לכם לראש כאשר אתם שומעים את המילה "הדברה"? אחד הדברים שמזוהים יותר מכל עם ענף

פריטים עבור חיית המחמד שלך
הכירו את מחמדים

בחירת הציוד הנכון לחיות מחמד יכולה להיות מסובכת. יש כל כך הרבה אפשרויות בשוק היום, ולכל מותג יש רשימה

קידום אורגני
מה זה קידום אורגני?

קידום אורגני (SEO) הוא תהליך של שיפור דירוג האתר שלך בתוצאות החיפוש כדי להגביר את הנראות של המותג שלך.