נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

קנדלברה 8 קנים

קנדלברה 8 קנים

אם אתם בית שומר מסורת שמקפיד להדליק את נרות ליל השבת בכל ערב שישי, עושה הבדלה ואף מקפיד על ביעור חמץ בפסח, יש פריט שיכול לעשות לכם חיים קלים בהרבה, ולמעשה טומן בתוכו עוד מגוון רחב של יתרונות מועילים למדי. במה מדובר ולמה אתם צריכים את הפריט היחודי הזה בארון כלי היודאיקה שלכם? כל זאת ועוד תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

הקנדלברה – כל מה שלא ידעתם ולא חשבתם לשאול

לשימוש בקנדלברה יש היסטוריה ארוכה ומפוארת שהולכת אלפי שנים אחורה בזמן, את העדות הראשונה לשימוש בקנדלברה ניתן למצוא במאה החמישית לפני הספירה הנוצרית. בתקופה זאת היוונים השתמשו בקנדלברות עשויות ברונזה.

בעקבות היוונים, גם הרומאים השתמשו בקנדלברות על מנת להאיר את דרכם. אך בניגוד ליוונים שהשתמשו בקנדלברות עשויות ברונזה, הרומאים השתמשו בחומרים אחרים לגמרי ויצרו קנדלברות עשויות שיש ואבן.

גם היום ניתן למצוא קנדלברות ממגוון רחב של חומרים, יש שיעדיפו למשל להשתמש בקנלברות עשויות קריסטל מנצנץ, אחרים יסתפקו בקנדלברות פשוטות עשויות מתכות לא יקרות ויש שישקיעו בקנדלברות עשויות מתכות יקרות כדוגמת זהב וכסף.

עוד דבר הבדל בולט בין הקנדלברות שניתן למצוא בימנינו לבין לקנדלברות של פעם הוא השימוש. בעבר קנדלברות אומנם שימשו גם לקישוט, אך בראש ובראשונה הן שימשו להפצה של אור רב, שכן לפני השימוש הנרחב בחשמל נרות היו מקור האור העיקרי בשעות החשכה.

כיום מרבית הקנדלברות משמשות בעיקר לנוי ודקורציה של שולחנות ומדפים. עם זאת, ביהדות לקנדלברות שימוש נוסף, והן שימושיות במיוחד לכל אותם טקסים ומסורות בהן יש צורך לברך ולהדליק נרות.

 

באילו מצבים קנדלברה בעלת שמונה קנים יכולה להיות שימושית?

אם אתם מנהלים משק בית ומקפידים על שמירת המסורת היהודית, אין כל צורך לספר לכם על המרכזיות של הטקסים בדת היהודית הכוללים שילוב של ברכה והדלקה של נרות.

כמו כן, כבית ירא שמיים ושומר מסורת ומצוות, אתם בוודאי יודעים את הערך והכוח הרב אשר טמונים במשפחתיות ובקהילתיות, ועל כן מרבים לארח בני משפחה, חברים ומכרים, אשר מכניסים אור רב ושמחה רבה לכל שבת.

במקרים שכאלה הדלקת נרות עם פמוטים כמו שנהוג לעשות בדרך כלל אינה תמיד נוחה ולעיתים גם לא ממש אפשרית. במקרים בהם שימוש בפמוטים אינו אופציה, שימוש ב- קנדלברה מרובת קנים הינה פתרון טוב מאוד. קנדלברה בעלת שמונה קנים, תתן לכם די והותר מקום להדליק נרות עבור מספר רב של משתתפים.

 

הדלקת נרות רבים בצורה פשוטה ונוחה

שימוש בקנדלברה מרובת קנים שכזאת הינה פרקטית יותר ונוחה יותר לכלל המשתתפים, הן לאורחים והן למארחים. באמצעות שימוש בקנדלברה בעלת שמונה קנים לשמונה נרות, אופרציה שעל פניו יכולה להיות מעט מורכבת ומסובכת, הופכת לנוחה וקלה ביותר.

 

הדלקת נרות רבים בצורה תקנית ובטוחה

נוסף לכך, יש כן אספקט בטיחותי שאין להמעיט בערכו, שכן הדלקה של נרות רבים במוקד אחד עשויה להיות לא בטיחותית ואף מסוכנת אם לא עושים זאת בצורה נכונה ומאורגנת. שימוש בקנדלברה עם מספר רב של קנים מפשט את התהליך ומאפשר לכם לשמור על הבטיחות שלכם ושל יתר בני הבית מבלי להסתבך ולחשוב יתר על המידה.

 

הדלקת נרות רבים בקנדלברה היא מרשימה ויפה

עד היום אנשים בני כל הדתות משתמשים בקנדלברה בתור אלמנט דקורטיבי. ואכן בשוק היום ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של קנדלברות, בשלל דוגמאות, עיצובים וסגנונות. יתר על כן, גם הקנדלברה הפשוטה ביותר יוצרת מחזה מרהיב ומלבב כאשר מדליקים בה נרות.

כאשר מדובר בקנדלברה מהודרת בעלת שמונה קנים העשויה כסף איכותי ומשובח, המראה המתקבל נעשה אף מרשים יותר, בעיקר כאשר זוכרים כי המראה שנגלה לעינינו הוא חלק מדבר גדול הרבה יותר, רגע של קדושה ומשמעות בתוך מסורת יהודית רבת שנים.

 

שימוש בקנדלברה הוא ורסטילי ונותן ערך גם בימות השבוע

כפי שראינו בפסקאות הקודמות, יתר העמים בעולם משתמשים בקנדלברה כאלמנט דקורטיבי לקישוט החללים השונים בבית. גם אם הקנדלברה שלכם נרכשה במיוחד בשביל להדליק את נרות ליל השבת, אין זה אומר שלא תוכלו להנות ממנה גם בימות השבוע.

הציבו את הקנדלברה על מדף גבוה, או לחלופין, בחלל מרכזי בביתכם בה יש לכם וטרינה בעלת דלתות שקופות תוכלו להציג ולאחסן את כל אותם תשמישי הקדושה היפים שלכם כאשר הם אינם בשימוש.

 

בחירת קנדלברה בעלת שמונה קנים – אילו אספקטים יש לקחת בחשבון?

חשוב מאוד לקחת בחשבון שקנדלברה יפה מכסף איכותי היא לא עניין זול, ועל כן יש לקחת את הזמן להבין את הצרכים שלכם ושל בני ביתכם, להבין את סוגי העיצובים והסגנונות ואת סוגי החומרים והאיכויות מהן עשויות הקנדלברות. בעיקר יש לשים לב לשלושה אספקטים:

 

בחירת קנדלברה בגודל מתאים

קנדלברה בעלת שמונה קנים מתאימה לנשיאה של שמונה נרות. אך קנדלברה ברוכת נרות שכזאת לא חייבת בהכרח להיות גדולה ביותר וניתן למצוא קנדלברות בעלות שמונה קנים בטווח גדלים משתנה. זאת אומרת שתוכלו למצוא קנדלבורת קטנות בעלות שמונה קנים ובאותה מידה תוכלו למצוא קנדלברות גדולות ביותר עם לא יותר משלושה קנים וכן.

הגודל של הקנדלברה המתאימה לכם קשורה בשלושה דברים. ראשית המקום אשר עומד לרשותכם, שכן אם ברשותכם חלל קטן אתם מוגבלים בגודל הקנדלברה אותה תוכלו להציב בה. שנית, התקציב שלכם שכן קנדלברות גדולות יותר מצריכות שימוש ביותר כסף ועל כן, באופן טבעי הן יקרות יותר.

לבסוף, ולא פחות חשוב, ההעדפה האישית שלכם, כי גם אם עומד לרשותכם תקציב גדול למדי ושפע של מקום, יתכן ותתחברו לקנדלברות בעלות מימדים קטנים יותר. בקרו עכשיו באתר של חדד  כסף טהור וצפו בקטלוג מגוון של קנדלברות

 

בחירת קנדלברה מחומר איכותי

כאשר מתייחסים לרכישת קנדלברה מכסף טהור, הכוונה היא לקנדלברה עם אחוז כסף גבוה במיוחד, ולא קנדלברה העשויה מ-100% כסף. כסף טהור ללא תוספות של חומרים אחרים לא יכול לשמש ליצור קנדלברות או כל כלי או תכשיט אחר שכן מדובר במתכת רכה.

מסיבה זאת, כדי לייצר מכסף תכשיטים, קישוטים, תשמישי קדושה ואף קנדלברות, מערבבים את הכסף עם יסודות אחרים על מנת לייצר סגסוגת. סגסוגת הכסף הטהורה ביותר בעלת אחוז הכסף הגבוה ביותר מכונה כסף 925, שכן 92.5% מהחומר שמרכיב אותה הוא כסף, ויתר החומרים הן מתכות אחרות כגון פלטינה אבץ וכדומה.

סגסוגת הכסף 925 מכונה גם כסף סטרלינג ומקורה בגרמניה של ימי הביניים. כדי להיות בטוחים כי קנדלברה שרכשתם אכן עשויה מכסף סטרלינג חפשו את רימון הכסף, סמל מטעם מכון התקנים הישראלי אשר מאשר כי אכן מדובר בכסף סטרלינג טהור. הסמל מכיל שלושה רימונים ומעליהם מוטבעות הספרות 925.

 

בחירת קנדלברה מיצרן מיומן

כיוון שמדובר בהוצאה רצינית רכשו את הקנדלברה מיצרן או משווק מוכר בעל ניסיון רב שנים בתחום. כך למשל חדד כסף עוסקים בייצור ושיווק כלי כסף איכותיים מכסף טהור כבר מספר עשורים ומחזיקים במבחר נרחב של קנדלברות יפהפיות.

עתה שיש לכם ידע מרשים בהיקפו על קנדלברות שונות, ההיסטוריה החומרים שלהם  והאופן בו מומלץ לגשת אל הרכישה שלהם, הגיע הזמן להנות עם העיניים, הכנסו לחנות הרשת של חדד כסף טהור והתרשמו ממגוון רחב של קנדלברות מרהיבות.

מנורת היא רב תכליתית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אירועים
אמן חושים
מה כולל מופע של אמן חושים?

אם אתם מתכננים אירוע פרטי ורוצים לרגש, להצחיק ולהלהיב את האורחים שלכם מומלץ להזמין אטרקציה כמו אמן חושים לאירוע

מופע סטנדאפ
יש מופע סטנדאפ מצונזר?

מופעי סטנדאפ מסוימים נוטים להיות בועטים, נושכים ונועזים במיוחד. מופעים רבים משתמשים בהומור גס ולא מתנצל, ומכילים תכנים בוטים.