נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

פרחים עונתיים – איך לבחור את הפרח הנכון בזמן הנכון

פרח מוגן

לכל אחד יש העדפה לעונה מסוימת בשנה.

יש את אלו שמעדיפים את החורף ואוהבים להתכרבל מתחת לשמיכה עם כוס שוקו חם בזמן שבחוץ יורד גשם זלעפות.

המזג אוויר הזה מחייה אותם, כך הם טוענים.

ויש מי שבתקופה הזו בשנה, יושב מתחת לשמיכה בדיכאון וסופר ימים לקראת הקיץ.

פרחים, כמו בני אדם, גם להם יש העדפות.
לא כולם יודעים שבחירה של פרח היא לא דבר של מה בכך.
יעידו מוכרי פרחים רבים שהם פוגשים באופן יום יומי בלקוחות שפונים אליהם בבקשה לקנות מספר פרחים מבלי לבדוק את תנאי הגידול המתאימים להם. לפי מוכרי הפרחים, מדובר בבחירה שאינה מושכלת והיא לפי המראה החיצוני של הפרח.
ישנם פרחים שנראים מאוד יפים ויכולים להתאים למרפסת שלך בדיוק, אבל ייתכן שאם תקנה אותם בזמן מסוים, הם יחזיקו לך רק לכמה ימים ולאחר מכן הם ינבלו.
למה? בגלל שאלו פרחים עונתיים.

 

מה זה אומר "פרחים עונתיים"?

הכוונה לפרחים שחיים בתקופה מסוימת בשנה, בעונה מסוימת.
יש פרחים שפורחים רק באביב, ולקראת סיום האביב ניתן לראות אותם מתחילים לנבול.
אותו הדבר לגבי הקיץ, החורף והסתיו.
לכן, אם אתה קונה פרחים בסוף הקיץ, כדאי לשאול את המוכר בחנות הפרחים פיונה איזה פרחים יחזיקו אצלך במשך הסתיו וזאת כדי שתימנע ממצב שבו תקנה פרחים שמתאימים לקיץ וינבלו לך לאחר מספר ימים, מצב לא נעים במיוחד.
אפשר דוגמא לפרחים עונתיים לקראת הקיץ שמתקרב?

 

כמובן, להלן כמה פרחים עונתיים שמותאמים לקיץ הישראלי:

פורטולקה

יש לו אמנם שם מסובך אבל התחזוק שלו מסובך פחות. היופי שבו זה הפרחים שלו שנפתחים בזמן שהשמש זורחת ונסגרים כשהשמש שוקעת. חשוב לדעת שזהו צמח שמתאים לגידול במקום עם שמש מלאה וישירה, אז כדאי לבדוק שיש לך את התנאים המתאימים לגידול שלו בלי קשר לעונה.
הפרחים קיימים במגוון של צבעים, הם גדולים ובולטים, קישוט יפה לכל גינה לקיץ. יתרון משמעותי בגידול שלו הוא שהוא יכול להחזיק מעמד גם אם תשכח להשקות אותו יומיים או שלושה.

 

וינקה

זהו פרח נוסף שמתאים לגידול בקיץ, הוא מתאים לגידול בתוך עציץ קטן, כך שאם אין לך הרבה מקום במרפסת, הוינקה מתאים לך בדיוק. יש לו צבעים מכוונים, מעל 10 גוונים והוא צריך לגדול בשמש ישירה ומלאה. הוא מותאם לקיץ הישראלי ועמיד בפני השמש הקופחת.

 

פטוניה כלאיים

מדובר בצמח שמתאים לשמש ישירה לפחות למשך 3 שעות ביום. הצמח הוא זקוף וצומח לגובה והוא יכול להגיע אפילו לגובה של מעל 20 ס"מ בערך.
צבעי הפרחים שלו משכרים, ולא בגלל שאחד מהצבעים הוא צבע יין, אלא בגלל שהם פשוט יפים ומושכים את העין. יש פטוניה כלאיים בצבעי פסטל ורוד, לבן, אדום ועוד מגוון רב של צבעים.
כעת נותר לך רק לבחור את הפרח שמתאים לך, גידול נעים!

 

זר סגול

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פרחים