נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

נפגעת בעבודה – האם אתה זכאי לפיצויים?

עובדת פצועה

תאונת עבודה יכולה להתרחש בכל זמן ולכל אחד, לעיתים די ברגע אחד של חוסר ריכוז כדי למעוד או להחליק ולהפוך אותך מאדם נמרץ ומלא חיים לשבר כלי עם נזקים מתמשכים לכל החיים. אך האם אתה זכאי לפיצויים במידה ונפגעת בעבודה? משרד עורכות הדין חדיד הלד הינו המשרד המוביל לתביעות תאונת עבודה ברשלנות ושלא ברשלנות, ויאפשר לך להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורך כדי להחלים ולהשתקם בראש שקט וללא דאגות.

 

פגיעות במקום העבודה בעקבות רשלנות וללא רשלנות

כאשר אנו באים לדבר על פגיעות במקום העבודה ישנם למעשה שני רבדים שבהם אנו עוסקים. הרובד הראשון הינו הפציעה עצמה שבה יש לטפל, לאמוד את הנזק ולדאוג לפיצויים שיכסו את ההוצאות הרפואיות שנגרמו לכם בעטייה. הרובד השני הוא בדיקה מעמיקה ומקיפה כדי לוודא שהפציעה לא נגרמה כתוצאה מרשלנותו של מעסיק. במידה ויתברר כי הפציעה התרחשה בשל רשלנות, יש להגיש בנפרד תביעת רשלנות נגד המעסיק. על כל המעסיקים חלה חובה לדאוג לסביבת עבודה בטוחה, מכונות תקינות ומוגנות, הכשרה מקצועית מתאימה לעובדים ולבוש מגן מתאים על מנת להביא לצימצום במספר תאונות העבודה שמתרחשות בכל ענפי המשק ובכל התחומים, גם במשרדים שנראים בטוחים לחלוטין. לעיתים די במכשול קטן או ברצפה רטובה כדי לשלוח עובד מוערך לבית החולים ולגרום לנזקים חמורים. לעורך דין תביעת תאונת עבודה לחץ כאן.

 

מהי פגיעה בעבודה?

רובנו מחשיבים פגיעה בעבודה כתאונה שהתרחשה במפתיע כגון תאונת דרכים או נפילה מסולם, אך ישנם עוד סוגים של תאונות עבודה וביניהם גם מיקרוטראומה, מחלת מקצוע, ופגיעות מיניות ונפשיות במהלך העבודה:

  • פגיעת מיקרוטאראומה – בשונה מהחלקה או נפילת חפץ כבד על העובד שמתרחשים ברגע אחד של חוסר תשומת לב, פגיעת מיקרוטראומה מתרחשת לאורך זמן, כתוצאה מפעולה חוזרת ונשנית המתחייבת מאופי העבודה, כגון תנועת יד המפעילה מכונה שחוזרת על עצמה שוב ושוב במשך יום העבודה לאורך זמן ממושך ושבעקבותיה נגרמו נזקים לשרירים, לגידים או למפרקים של העובד.
  • מחלת מקצוע – מחלות המקצוע הם רשימה סגורה של מחלות אשר הוכח הקשר הישיר בינן ובין מקצועו של הנפגע, כמו לדוגמא שאיפת רסיסי אדי מתכת על ידי פועל במפעל למתכות. במקרה זה די להוכיח כי עבדתם במקצוע זה על מנת לקבל הכרה כנפגעי מחלת מקצוע, אם כי דרושה גם חוות דעת מקצועית של רופא תעסוקתי.
  • פגיעה מינית ונפשית – פגיעות נפשיות ופגיעות מיניות בעבודה הפכו לאחרונה למוכרות כתאונת עבודה. על העובד להוכיח קשר ישיר בין הפגיעה במקום העבודה לבין מצבו הבריאותי והנפשי, כמו לדוגמא משבר נפשי שחווה בעקבות סחיטה באמצעות קיום יחסי מין כדי למנוע פיטורין, או עומס מופרז ובלתי סביר שגרם להתמוטטותו הנפשית של העובד.

 

נפגעת בעבודה – האם אתה זכאי לפיצויים?

במקרה של תאונת עבודה ניתן להגיש תביעה הן למוסד לביטוח לאומי והן לחברות הביטוח השונות, בעיקר בנושא אובדן כושר עבודה. על ידי התייעצות עם עורך דין תאונות עבודה ניתן יהיה להעריך את גובה הפיצוי ולתכנן את האסטרטגיה הנכונה ביותר עבורכם, לקבל ייצוג בועדות הרפואיות השונות על מנת לדאוג למיצוי זכויותיכם וליווי לאורך כל התהליך עד לקבלת התוצאות הטובות ביותר עבורכם. על מנת להעריך את גובה הפיצוי יש לשקלל את היקף הנזק, הגופני כמו הנפשי, שנגרם לכם, ההוצאות הרפואיות שנגרמו לכם בהווה ובעתיד, רמת אובדן כושר העבודה שלכם, התפקוד היומיומי שלכם ומידת העצמאות שלכם ועוד קריטריונים רבים כדוגמת כאב וסבל. בנוסף, אם יתברר כי הפציעה שלכם נגרמה כתוצאה מרשלנות, יש לדאוג לטיפול בכך מול המעסיק. על ידי פניה למשרד עורכות הדין חדיד – הלד תוכלו גם אתם להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולפיצוי הולם לפציעה שלכם.

עובד שנפגע מבקר מעסיק

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין