נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה צריך לדעת על תהליך השתלות שיניים

טיפול רפואי

מעוניינים בתהליך של השתלת שן עבורכם או עבור הקרובים שלכם? לפניכם כל מה שצריך לדעת על ההליך בשביל שתוכלו להיות רגועים ובטוחים שהינכם מודעים להכל. מהו שתל דנטלי, מתי יש להתקין אותו, מי לא יכול לבצע הליך זה ועוד.

 

מהפכת השתלים הדנטליים

שתלים דנטליים מוכרים היום כמושג השתלות שיניים והם ללא ספק אחד החידושים המשמעותיים בעולם בריאות ואסתטיקת הפה. מהפכת השתלים הדנטליים נמצאת בעולם כבר כמה עשורים והם מספקים פתרון מעולה עבור מצבים של מחסור בשיניים הן מבחינות נוחות הלעיסה והן מבחינת נראות החיוך ללא צורך בשימוש בשיניים תותבות.

 

מהו השתל הדנטלי

השתל הדנטלי הוא מדמה את שורש השן, הוא עשוי מחומר הטיטניום שמתקבל על ידי הגוף ללא חשש מדחייה ובשונה משיניים תותבות הוא מהווה את התחליף הקרוב ביותר לשיניים רגילות כיוון שהוא מקובע בחיבור הישר אל עצם הלסת מה שמאפשר לעיסה ונגיסה גם במזונות קשים. השתל הדנטלי הוא מה שמותקן בתוך הפה ואיננו רואים ומעליו מותקן הכתר שמהווה התחליף שנראה לעין וכמובן משמש ללעיסה ונגיסה עצמה.

 

מי צריך שתלים דנטליים

כל מי שסובל מבעיה של מחסור בשיניים יוכל למצוא את פתרון השתלים הדנטליים טוב עבורו מלבד מקרים מסוימים עליהם נפרט בהמשך. חוסר של שיניים עלול להגרם כתוצאה מעקירה לאחר מחלת חניכיים או עששת חמורה או לחלופין אובדן שיניים ממכה חזקה – תאונות ספורט, תאונות דרכים, נפילה חמורה או אלימות. גם מחסור השן כרגע לא מפריע בתפקוד או לנראות שלכם ייתכן כי תצרכו לעשות את ההשתלה מהסיבה של אובדן עצם הלסת.

 

אובדן עצם הלסת

כאשר יש מחסור של שיניים לתקופה ארוכה הגוף מזהה את חוסר השורש ומפסיק את הזרמת האנרגיה והחומרים הנדרשים להחזקת עצם הלסת במקומה לכן הלסת מתחילה לשקוע ומהווה בעיה הן עבור נוחות פעולת האכילה והן עבור נראות הפנים שמקבלות מראה עצוב ועייף.

 

איך מבצעים את ההשתלה

השתלת השתלים הדנטליים הינה פעולה כירורגית שמורכבת משלושה שלבים, הטיפל המסורתי אורך מספר חודשים אך חלק מרופאי השיניים מבצעים אותו ביום אחד.

  1. השתל מוברג לתוך עצם הלסת במקום השן החסר והוא מהווה תחליף לשורשי השיניים שלא קיימות יותר, לאחר ההליך הראשוני שמתבצע בהרדמה מקומית המטופל יישלח לתקופה בין שלושה לשישה חודשים של קליטת השתל.
  2. הטיפול השני יהיה חשיפת השתל והתקנת כיפת מתכת שתהווה בסיס לכתר השן.
  3. הטיפול השלישי והאחרון יהיה התקנת הכתר שעשוי מחרסינה ומדמה שן טבעית.

 

לסיכום,

שתלים דנטליים הם פתרון מעולה עבור מחסור של שיניים כיוון שהם מהווים את התחליף הקרוב ביותר לדבר האמיתי, אובדן של שיניים עלול לקרות מסיבות שונות והוא עניין נפוץ למדי לכן אנשים רבים בעלי שתלים מבלי שתדעו אפילו.

שיניים מושתלות

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
שמנים חיוניים
10 יתרונות לשמן אתרי

שמנים אתריים צברו פופולריות בשנים האחרונות בשל היתרונות הבריאותיים הרבים והשימושים הרב-תכליתיים שלהם. שמנים אתריים מופקים מצמחים בתהליך של