נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 דברים שחשוב לבדוק לפני שעוברים ניתוח אורתופדי

ניתוח אורטופדי

כל ניתוח ובפרט ניתוח אורתופדי עם הרדמה מלאה או מקומית, הוא פרוצדורה פולשנית שיכולה להצליח או להיכשל. המאמר יפרט 5 דברים שיש לבדוק לפני שעוברים ניתוח אורתופדי.

 

1 – האם ניתוח אורתופדי הכרחי?

בראש ובראשונה לפני שקובעים מועד לניתוח אורתופדי מומלץ לקבל ייעוץ ממספר מומחים בתחום על מנת לקבל תמונה מלאה. חשוב להבין אם אכן צריך לעבור ניתוח ואין פתרון אחר או שיטת טיפול חדשנית או שיטות אלטרנטיביות, מהן ההשלכות הניתוחיות, הסיכונים, החסרונות והיתרונות. רק לאחר גיבוש חוות הדעת שיטיבו עם המטופל יש להחליט אם אכן הניתוח הכרחי.

ניתוח אורטופדי

2 – חשיבותם של רופא מנתח ובית חולים מוצלחים

לפני ניתוח אורתופדי יש לבחור ברופא מנתח מומחה ובעל שם דבר. למשל, פרופ' רונן דבי הוא אחד מהמנתחים האורתופדים בעלי שם דבר בארץ. המומחיות שלו היא בהחלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך שהינם ניתוחים לא פשוטים. בנוסף, חשוב לקבל המלצות על המנתח דרך מכרים או באינטרנט לפני שבוחרים רופא מקצועי לביצוע הניתוח.

נקודה נוספת היא מקום הניתוח. כלומר, האם המרפאה בה יערך הניתוח קרובה לעיר בה המטופל מתגורר כדי למנוע נסיעות ארוכות, האם מדובר בבית חולים פרטי או ציבורי והאם לבית החולים יש שם טוב מבחינת האשפוז.

 

 3 – באיזו שיטה נעשה הניתוח?

לפני ניתוח אורתופדי חשוב לבדוק עם המנתח באיזו שיטה יתבצע הניתוח. האם בשיטת ארתרוסקופיה כשמדובר בקרע של רצועות הברך או בשיטה קדמית בה אין פגיעה בגידים או בשרירים כשמדובר בהחלפת ברך. כלומר, לדעת איזה איבר מנתחים והאם שיטת הניתוח המותאמת תביא לתוצאה הטובה ביותר עבור המטופל. כמו כן, חשוב לדעת כמה זמן יארך הניתוח ומהם הסיכונים.

ניתוח אורטופדי

4 – הסיכונים של ניתוח אורתופדי

כל ניתוח טומן בחובו סיכונים כגון זיהום, כרישי דם, פצעי לחץ, פגיעה באיברים פנימיים וכד'. מומלץ לבדוק לפני הניתוח האורתופדי מהם הסיכונים ובאיזה אחוז מדובר. במילים אחרות, מהם אחוזי הצלחת הניתוח בקרב מטופלים שעברו ניתוח דומה. חשוב לדעת גם שלפני הניתוח יש לחתום על טופס הסכמה לניתוח ולוודא שמבינים את ההשלכות שלו לטוב ולרע.

 

5 – מה חשוב לעשות לאחר הניתוח?

נקודה נוספת היא ביצוע הוראות הרופא לאחר ניתוח אורתופדי והגעה לביקורות על פי הצורך. לפני הניתוח חשוב מאוד לבדוק מה המטופל יקבל נגד כאבים, אילו תרגילים יהיה עליו לבצע, כמה זמן מנוחה וימי מחלה יוכל לנצל, מתי יחזור לתפקוד מלא, האם יהיה מותר לו לעסוק בספורט ומתי, האם יזדקק לפיזיותרפיה ועוד.

לסיכום, ככל שהמטופל יקבל מידע מקדים על הניתוח האורתופדי ותוצאותיו, כך יהיה מוכן יותר לתהליך. בדומה לכך, ביצוע ההוראות הקדם ניתוחיות, בין אם מדובר על נטילת תרופות ובין אם בבדיקות נדרשות, יקלו על התהליך.

ניתוח אורטופדי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
שמנים חיוניים
10 יתרונות לשמן אתרי

שמנים אתריים צברו פופולריות בשנים האחרונות בשל היתרונות הבריאותיים הרבים והשימושים הרב-תכליתיים שלהם. שמנים אתריים מופקים מצמחים בתהליך של

מהו ורטיגו וכיצד ניתן לטפל
מהו ורטיגו וכיצד ניתן לטפל?

ורטיגו היא תופעה המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מאופיינת בתחושת סחרחורת, המלווה לרוב בבחילות ובקושי לשמור על