נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה המשמעות של מיטה יהודית ולמה זה משמש?

מיטה יהודית

 אין מי שלא יודע מהי מיטה. מדובר ברהיט בצורה מלבנית או מרובעת בדרך כלל המשמשת אותנו בעיקר לשינה ומנוחה אך גם לרביצה. בנוסף, חלקנו שוכבים במיטה כשאנו צופים בטלוויזיה, קוראים ספר או סתם מתעסקים בטלפון הסלולרי שלנו. ישנן מיטות יחיד וישנן גם מיטות זוגיות. סוג נוסף של מיטה ייחודית הינו המיטה היהודית. רוצים לדעת מהי המיטה היהודית ומה המשמעות של השימוש בה? המשיכו לקרוא.

 

מהי מיטה יהודית?

מיטה יהודית היא מיטה שנחלקת לשתי מיטות. כך יכולים בני הזוג לישון במיטה אחת אך גם בעת הצורך לחלק את המיטה לשתי מיטות נפרדות ולישון בנפרד. מיטה זו בעצם נועדה לשרת את אורך החיים היהודי המסורתי.

טהרת המשפחה ביהדות

 

דיני טהרת המשפחה ביהדות

חלק מדיני טהרת המשפחה ביהדות עוסקים בימי הנידה, בהם לפי הדת, האישה נחשבת לטמאה. כתוצאה מכך בימי הנידה אסור לבעל ואשתו לבוא במגע ולו הסתמי ביותר. זה כולל איסור על להעביר כוס אחת לשני וכלה בכך שיש לישון במיטות נפרדות על מנת שלא לבוא במגע לא מודע במהלך השינה.

 

למי מיועדת מיטה יהודית?

אנשים שמעוניינים לשמור על טהרת המשפחה וערכי היהדות, יעדיפו לרכוש מיטה יהודית לחדר השינה שלהם על מנת לקיים ולשמר את אורח החיים היהודי הדורש הפרדה בשינה מעת לעת. המיטה פופולרית בעיקר בקרב ציבור החרדים והדתיים במדינת ישראל, אך ישנם גם חילונים או מסורתיים שיעדיפו לרכוש מיטה יהודית גם הם.

טהרת המשפחה ביהדות

 

המבנה של המיטה היהודית

חשוב לדעת שמדובר כאן במיטה אחת ולא בשתי מיטות נפרדות שמחברים. המיטה היהודית יכולה לבוא בעיצובים שונים אך דבר אחד חשוב מאפיין אותה. זוהי מיטה שכולה לתפקד גם כשתי מיטות נפרדות וגם כמיטה אחת לפי הצורך. בימים שבהם הבעל והאישה אסורים זה לזו, ניתן לפצל את המיטה לשתי מיטות ולהרחיק אותן כך שלא יהיה מגע בין הבעל והאישה גם במהלך השינה.

בימים שהבעל והאישה מותרים זה לזו ניתן לאחד את המיטה והיא מהווה מיטה זוגית לכל דבר ועניין. המיטה היהודית תכיל שני מזרונים על מנת שכאשר היא מופרדת יוכל כל אחד מבני הזוג לישון על מזרון נוח. יש שיעדיפו לרכוש מיטה יהודית מסיבה זו על מנת שיוכלו גם לרכוש מזרן שונה שנוח באופן אישי לכל אחד מבני הזוג.

 

המיטות היהודיות של אלינה

חברת אלינה היא חברה אינטרנטית המתמחה במיטות המתאימות לחדר השינה היהודי. מיטה יהודית אלינה מגיעה במספר דגמים וכמובן שישנם גם מזרנים המוצעים למכירה. המיטות של אלינה מחוברות על ידי מנגנון איזי לוק אשר גורם למראה אחיד של מיטה זוגית אחת בעת חיבור שני חלקי המיטה והמזרונים של אלינה מתחברים בטכנולוגית smartbond היוצרת תחושה של מזרן אחד ואחיד.

מבנה המיטה היהודית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא המצעות
חיות
3 שיטות להרחקת יונים

הרחקת יונים דורשת מומחיות רבה, אם אתם נתקלים בבעיה בסביבת המגורים שלכם כדאי לפנות לאנשי מקצוע בתחום שיסייעו לכם

מנגל על גז
פיתוחים ישראלים

עם יש משהו שאפשר לומר על ישראל, זה שלא חסרים כאן אנשים יצירתיים עם מעוף ועם רצון להצליח. זו