נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

יתרונות השימוש בלוח שנה עברי-לועזי בחיי היומיום

יתרונות השימוש בלוח שנה עברי-לועזי בחיי היומיום

כישראלים שחיים בעולם הגלובלי, אנחנו מתנהלים לרוב על פי לוח השנה הלועזי או ה"אזרחי" כפי שמקובל לקרוא לו. עם זאת, כפי שידוע, כיהודים יש לנו לוח שנה נוסף שהוא לוח השנה העברי. מה מאפיין לוח שנה עברי לועזי ולמה כדאי לנו להשתמש בו במקום או בנוסף ללוח שנה לועזי? 

 

חשיבות לוח השנה העברי

חשיבות ההיכרות עם לוח השנה העברי היא ברורה. הוא מכיל תאריכים קריטיים של חגים ומועדים, ומאפשר גם לסמן ימי הולדת עבור מי שנוהגים לציין את הולדתם בתאריך העברי.

ההתנהלות השגרתית שלנו בארץ, כמדינה קטנה שמתנהלת בשוק הגלובלי, היא אמנם ברובה לפי לוח השנה האזרחי, אך תאריכים מהותיים בלוח השנה נקבעים על פי לוח השנה העברי, גם שלא בהקשרים דתיים – יום העצמאות ויום הזיכרון הם דוגמא אחת, וזאת כמובן בנוסף לחגים שכולנו חוגגים ונחשבים לנו כימי שבתון וחופשה.

עבור הציבור היהודי בישראל, לוח החופשות נקבע ברובו בהתאם ללוח השנה העברי, וגם אם אנחנו לא משתמשים בכזה באופן שוטף, הוא בהחלט גורם משמעותי שמשפיע על חיינו. לכן ברור שחייבת להיות לנו גישה ללוח שנה עברי.

חשיבות לוח השנה העברי

חשיבות לוח השנה הלועזי

לצד חשיבות לוח השנה העברי, לא ניתן להמעיט בחשיבות של לוח השנה האזרחי או הלועזי. בסופו של דבר, ההתנהלות השגרתית שלנו קשורה לתאריכים שזהים ליתר העולם ואירועים מקומיים וגלובליים רבים נקבעים לפי לוח שנה זה.

לדוגמא, תחילתן וסיומן של שנות הלימודים, בדומה למקומות רבים בעולם, נקבעה לפי תאריך לועזי – האחד בספטמבר, העשרים או השלושים ביוני. מכיוון שרוב הישראלים נדרשים להתנהל לפחות חלק מהזמן לפי לוח השנה הלועזי, טבעי מאוד שעבור רובם זה יהיה לוח השנה העיקרי שהם משתמשים בו.

 

יתרונותיו של לוח שנה עברי-לועזי

אם כך, לשני לוחות השנה, גם העברי וגם הלועזי, יש חשיבות ברורה, ואם נחשוב גם על הצורך להמיר תאריכים בנוחות, הרי ברור שלוח שנה שמספק נגישות מיידית לשני התאריכים במקביל, כלומר לוח שנה עברי-לועזי, יהיה פתרון מצוין לרובנו. לוח שנה עברי לועזי מאפשר את כל היתרונות של שני לוחות השנה, ועוד:

  • המרה בקלות מתאריך לועזי לעברי ולהפך.
  • ציון מועדים וחגים חשובים בשני לוחות השנה.
  • כתלות בלוח השנה המסוים, לוח שנה עברי-לועזי מספק מידע חשוב נוסף על מועדים בלוח השנה היהודי כמו זמני תפילה, כניסת שבת וצאת שבת, שמן הסתם לא נמצא בלוח שנה לועזי אך יכול להיות שימושי גם למי שאינם שומרי שבת.

יתרונותיו של לוח שנה עברי-לועזי

לסיכום

לוח שנה עברי-לועזי הוא שימושי מאוד לכל אחד ויכול להקל על התנהלות בחיי היומיום, מה שהופך אותו לפתרון מצוין עבור רבים מאיתנו ועבור בעיות שאנחנו נתקלים בהם בחיי היומיום, בפרט כאשר אנחנו עובדים או מתנהלים מול מישהו שמשתמש בלוח שנה אחר מאיתנו.

יתרונות השימוש בלוח שנה עברי-לועזי בחיי היומיום

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי