נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך לטפל בציפורניים כדי למנוע פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים, הידועה מדעית בשם אוניכוליזיס, היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. הוא מאופיין בשינוי צבע, עיבוי והתפוררות של הציפורניים, במיוחד ציפורני הרגליים. פטרת ציפורניים יכולה להיות גם לא יפה וגם לא נוחה, ולגרום למבוכה ואפילו לכאב.

עם זאת, עם מניעה וניקיון נאותים, ניתן להפחית משמעותית את הסיכון לפתח מצב זה. במאמר זה נבחן דרכים שונות למניעת פטרת ציפורניים ולשמירה על כפות רגליים נקיות ובריאות.

 

פטרת הציפורניים מהי?

השם המדעי של פטרת בציפורן היא "אוניכוליזיס". מצב זה מתרחש כאשר פטריות, כגון דרמטופיטים, פולשות לציפורניים ומשגשגות בסביבה החמה והלחה. הוא מדבק מאוד ויכול להתפשט מאדם לאדם או באמצעות מגע עם משטחים מזוהמים. פטרת ציפורניים יכולה להשפיע על כל אחד, אך גורמים מסוימים מגבירים את הסיכון, כולל היגיינה לקויה, לחות מוגזמת, פגיעה במערכת החיסונית, סוכרת ונעילת נעליים צמודות.

פטרת ציפורניים

מניעה היא המפתח

מניעת פטרת ציפורניים חיונית כדי לשמור על הרגליים בריאות וללא פטריות. להלן מספר אמצעי מניעה יעילים:

 

1. לשמור על היגיינת כף הרגל

כביסה סדירה וייבוש יסודי של כפות הרגליים יכולים לעזור במניעת פטרת ציפורניים. השתמש בסבון עדין ובמים חמימים כדי לנקות את כפות הרגליים, תוך שימת לב יתרה לאזורים שבין אצבעות הרגליים. לאחר הכביסה, ודא שכפות הרגליים שלך יבשות לחלוטין, שכן לחות יוצרת סביבה אידיאלית לצמיחת פטריות.

 

2. גזוז את הציפורניים שלך כראוי

גזוז את הציפורניים שלך ישר והימנע מגזירתן קצר מדי. זה עוזר למנוע מהציפורניים לחדור פנימה ומפחית את הסיכון לזיהום פטרייתי. בנוסף, השתמשו בקוצץ ציפורניים נקי ומעוקר או במספריים כדי להימנע מהחדרת חיידקים או פטריות לציפורניים.

 

3. ללבוש נעליים נושמות

בחרו נעליים מחומרים נושמים, כמו עור או רשת, כדי לאפשר זרימת אוויר תקינה. הימנע מנעליים צמודות או כאלה העשויות מחומרים סינתטיים, מכיוון שהן יכולות ללכוד לחות וליצור סביבה נוחה לצמיחת פטריות. בחר בנעליים או סנדלים עם אצבעות פתוחות במידת האפשר כדי לשמור על הרגליים יבשות ומאווררות היטב.

 

4. החלף גרביים ונעליים באופן קבוע

גרביים מנדפי לחות העשויים מסיבים טבעיים, כמו כותנה או צמר, יכולים לעזור לשמור על הרגליים יבשות. החלף את הגרביים שלך מדי יום, במיוחד אם הם הופכים לחים או מזיעים. באופן דומה, החלף בין זוגות שונים של נעליים כדי לאפשר להם להתייבש לחלוטין בין שימוש לשימוש.

פטרת ציפורניים

5. הגן על הרגליים שלך בשטחים ציבוריים

מקומות ציבוריים כמו מלתחות, בריכות שחייה ומקלחות משותפות הם מקומות רבייה לפטריות. כדי למנוע פטרת ציפורניים, יש לנעול סנדלים אטומים למים או כפכפים בעת הליכה באזורים אלו. הימנע מהליכה יחפה, מכיוון שהיא מגבירה את הסיכון להידבקות בזיהומים פטרייתיים.

 

6. הימנע משיתוף פריטים אישיים

שיתוף פריטים אישיים כמו קוצץ ציפורניים, קבצים או נעליים יכול להעביר פטריות מאדם אחד למשנהו. חיוני להשתמש בכלים משלך ולהימנע מלשאול או להשאיל אותם לאחרים. אמצעי זהירות פשוט זה יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכון להעברת פטרת ציפורניים.

 

7. השתמש בתרסיסים או אבקות נגד פטריות

אם אתם נוטים להזיע ברגליים, שקול להשתמש בתרסיסים או אבקות נגד פטריות. מוצרים אלה מסייעים לשלוט בלחות ולבלום צמיחה פטרייתית. הנח אותם על כפות רגליך ובתוך הנעליים שלך באופן קבוע, בהתאם להוראות המסופקות.

 

סיכום

פטרת ציפורניים, הידועה מדעית בשם אוניכוליזיס, היא מצב שכיח שניתן למנוע בעזרת היגיינה וניקיון נאותים של כף הרגל. על ידי הקפדה על אמצעי המניעה שהוזכרו לעיל, תוכל להפחית משמעותית את הסיכון להתפתחות פטרת ציפורניים ולשמור על כפות רגליים בריאות ונטולות פטריות. זכור, מניעה היא המפתח, וטיפול בכפות הרגליים שלך הוא חלק חיוני מההיגיינה הכללית

פטרת ציפורניים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
שמנים חיוניים
10 יתרונות לשמן אתרי

שמנים אתריים צברו פופולריות בשנים האחרונות בשל היתרונות הבריאותיים הרבים והשימושים הרב-תכליתיים שלהם. שמנים אתריים מופקים מצמחים בתהליך של